Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej parafii

Zdjęcie-0057Tegoroczna Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata rozpocznie intensywne przygotowania naszej parafii do wydarzenia Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na tą okazję powstały foldery, które mają nam przedstawić na czym polega Intronizacja Serca Jezusowego. Poniżej zamieszczamy treść folderu, który jest wystawiony na stolikach z tyłu kościoła.

 

DZIEŁO INTRONIZACJI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA 

sto_intro

Intronizacja NSPJ jest wyraźną wolą Pana Jezusa. Pan Jezus powiedział do Rozalii: „Intronizacja nie jest tylko formułką, znakiem zewnętrznym, ale ona ma się odbyć w każdej duszy… Ja chcę niepodzielnie panować w sercach ludzkich…. Mów dziecko, zawsze i wszędzie, że jestem Miłość. Nie ma takiej przeszkody, która powstrzymałaby mnie od udzielenia się duszy, jeżeli ona z bezgraniczną ufnością zbliża się do mnie, mnie szuka i mnie tylko pragnie kochać, a im więcej pragnie mnie kochać, tym więcej będzie jej dane…. Nie bójcie się zaufać bezgranicznie mojej miłości, dobroci i miłosierdziu. Jestem nieograniczony w udzielaniu się duszy…. Za mało jestem kochany! Moja miłość jest zapomniana, ludzie jej nie znają. Was obsypię moimi łaskami. Uczynię z was arcydzieła mojej Miłości, byście mnie bardzo, bardzo kochali  za cały grzeszny świat. Poddajcie się słodkiemu działaniu miłości, bądźcie wierni mojej łasce… Jeżeli chcecie ratować świat trzeba przeprowadzić Intronizację Najświętszego Serca Pana Jezusa we wszystkich państwach i narodach na całym świecie….  Trzeba wszystko uczynić, by Intronizacja była przeprowadzona. To jest ostatni wysiłek Miłości Jezusowej na te ostatnie czasy!” (Rozalia Celakówna Wyznania z przeżyć wewnętrznych, WAM Kraków 2007r.)

 ROZALIA CELAKÓWNA

Apostołka kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa
oraz Jego Intronizacji

Służebnica Bożą Rozalia Celakówna urodziła się 19 IX 1901r. na Podhalu w bardzo religijnej rodzinie. Już od najmłodszych lat serce Rozalii płonęło wielką miłością do Pana Jezusa, a dzień I Komunii Św. przyniósł jej niezapomniane doświadczenie Bożej obecności. Rozalia doświadczała również nieustannej opieki Matki Bożej, która prowadziła ją po drogach życia duchowego. Mając 17 lat Rozalia złożyła prywatny ślub czystości. W 19 roku życia Rozalia weszła w „noc ducha”. W czasie jej trwania przeszła przez wielkie cierpienia i udręki. Przez 6 długich lat cierpi napaści złego ducha, przeżywa grozę potępienia i wizje piekła. To bolesne doświadczenie okaże się w planach Bożych niezwykle ważne, gdyż w późniejszych latach skłoni Rozalię do podjęcia heroicznej walki o ratowanie przed potępieniem każdego napotkanego grzesznika i pomoże jej pełnić misję ratowania Polski i świata przed karą odrzucenia. W 1924 roku Rozalia przeniosła się do Krakowa. Pragnęła wstąpić do klasztoru, jednak z nakazu Jezusa podjęła pracę w Szpitalu św. Łazarza na oddziale skórno-wenerycznym. Była to praca dla niej bardzo ciężka. Bardo cierpiała patrząc na grzeszne życie pacjentek. By wyjednać umierającym łaskę nawrócenia, pracowała ponad siły i nieustannie się modliła. Podczas lat służby i ofiary Rozalia coraz bardziej wzrastała duchowo. Codziennie uczestniczyła w Eucharystii i adorowała Najświętszy Sakrament. Od 1930 roku przeżywa wiele proroczych wizji, poprzez które zostaje pouczona o konieczności wyznania wiary przez Naród Polski w Jezusa Chrystusa. Przez Rozalię Pan Jezus przekazał wezwanie, by Polska, jako pierwsza dokonała Aktu Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa przy udziale władz państwowych i kościelnych. Od spełnienia tego warunku Pan Jezus uzależnił ocalenie od zagłady Polski i innych narodów świata. Rozalia zmarła w opinii świętości 13 IX 1944r. Spoczywa na Cmentarzu Rakowickim. Bóg nieustannie potwierdza jej wybraństwo rozdając za jej przyczyną wielkie łaski. Na chwilę obecną Rozalii Celakównie przysługuje tytuł Służebnicy Bożej, a jej proces beatyfikacyjny toczy się już w Stolicy Apostolskiej.

 INTRONIZACJA NSPJ jest aktem wiary i deklaracją życia według tej wiary, czyli decyzją prawdziwie chrześcijańskiego życia. To wybór Jezusa w tajemnicy Jego Serca. Z miłości do Jezusa pragniemy żyć zgodnie z prawem Bożym. Postanawiamy w pełni się nawrócić do Boga i skutecznie walczyć z własnym grzechem, aby Bóg mógł w naszym życiu królować. Żeby Jezusa pokochać trzeba Go najpierw poznać, co On dla nas zrobił z wielkiej miłości (żłobek, krzyż i Eucharystia), następnie zafascynować się Nim, wybrać Go (intronizacja NSPJ) i poświęcić się dla Niego. Intronizacja to świadome i dobrowolne odwrócenie się od grzechu ze względu na miłość do Chrystusa. To postawienie na pierwszym miejscu w swoim życiu Pana Jezusa. To wprowadzenie Boga na tron, a tronem tym ma być wnętrze człowieka, życie rodzinne i społeczne. Intronizacja jest wstępem do życia poświęconego Bożemu Sercu. Poświęcenie się Bożemu Sercu to sposób życia, to poświęcenie się dla Boga i dla ludzi, ze względu na Boga według Jezusowej interpretacji tego słowa, który idąc na mękę i śmierć mówił: A Ja za nich w ofierze poświęcam siebie (J 17, 19). W poświęceniu na pierwszym miejscu jest „ja”: Ja poświęcam się Bożemu Sercu, odpowiadając na Jego miłość. W tym sposobie życia potwierdza się intronizacja: Chrystus, Jego Boskie Serce króluje w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym. Intronizacja to uznanie Jezusa Królem przez świadome i dobrowolne porzucenie grzechów. Intronizacja jest wstępem do życia poświęconego Bożemu Sercu.

 AKT INTRONIZACJI NSPJ W ŻYCIU OSOBISTYM to czas opowiedzenia się osoby za Chrystusem rozpoznanym przez miłość, Jego Sercem. W akcie tym mówię: Odpowiadając na Miłość Twego Boskiego Serca wyznaję: Jezu jesteś Królem, Jezu jesteś moim Królem, daj mi poznać wolę Twoją Panie, oto jestem. (Wyrażam gotowość pełnienia woli Bożej, bo przez jej wypełnienie Jezus króluje w moim sercu). Odpowiedzmy na skargę Pana Jezusa skierowaną do Sł. Bożej Rozalii:

Za mało jestem kochany. Tak, nie jestem kochany, ludzie wzgardzili mną, a ja ich tak bardzo kocham… Straszną zniewagę i ból zadają mi grzechy nieczyste, morderstwa (dzieci) i straszna nienawiść, która nie wie, co to jest miłość bliźniego, więc mnie pocieszajcie, wynagradzajcie za tych grzeszników”.…

(Wyznania z przeżyć…,)

 INTRONIZACJA NSPJ W RODZINIE jest to uznanie najwyższej władzy Serca Jezusowego nad daną rodziną chrześcijańską. To zaproszenie Jezusa, Króla Miłości do swojego domu. Jest wyznaniem wiary, miłości i pragnienia, by życie rodzinne prowadzić według zasad Dekalogu i Ewangelii. Przez intronizację Zbawiciel przychodzi upomnieć się o swoje miejsce w rodzinie, o miejsce zaszczytne, bo jest Królem i powinien panować w każdym sercu, w każdej rodzinie i w każdym narodzie. Intronizacja nie jest aktem przejściowym lub piękną ceremonią. Intronizacja jest i ma być trwałym stanem życia, codziennym uznawaniem wszystkich praw Jezusa. Celem apostolstwa intronizacji NSPJ jest uświęcenie rodziny. Gdy Chrystus zakróluje w rodzinach, to i całe społeczeństwo stanie się Chrystusowym.

 INTRONIZACJA W ŻYCIU SPOŁECZNYM W przesłaniach Pana Jezusa do Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny jest mowa o oddaniu Jezusowemu Sercu państw i narodów przez intronizację Najświętszego Serca Pana Jezusa. Aktu Intronizacji NSPJ ma dokonać równocześnie władza kościelna z wiernymi i władze świeckie w imieniu państwa. Konsekwencją aktu intronizacji w wymiarze narodowym jest myślenie i działanie wszystkich wierzących według zasad Dekalogu i Ewangelii, tak by punktem odniesienia był Jezus, a zasady Dekalogu były szanowane i przestrzegane, by to Ewangelia stała się dla Polaków wyznacznikiem życia, a nie pogoń za sprawami tego świata. Należy, więc wprowadzić zasady cywilizacji miłości.

 MODLITWA O BEATYFIKACJĘ ORAZ ŁASKI ZA WSTAWIENNICTWEM SB ROZALII CELAK

Boże, pełen dobroci i miłosierdzia wobec grzeszników; prosimy Cię, rozpal nasze serca apostolską gorliwością w szerzeniu nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa i Dzieła Poświęcenia się Jego Sercu. Daj nam ducha ofiarnej miłości względem chorych i nieszczęśliwych, którym obdarzyłeś Twą służebnicę Rozalię Celakównę.

Wszechmogący, wieczny Boże, źródło wszelkiej świętości, prosimy Cię o łaskę wyniesienia na ołtarze Twej służebnicy, abyśmy za jej wzorem i wstawiennictwem, umocnieni Światłem i mocą Ducha Świętego, stawali się dojrzałymi katolikami i wiernie szli drogą Krzyża ku Zmartwychwstaniu, w jedności z Jezusem Chrystusem, Panem naszym. boskie Serce Jezusa, błagam Cię, udziel mi, za przyczyną służebnicy Twojej Rozalii, łaski, o którą pokornie Cię proszę.

Odmówić:  3x Ojcze nasz, 3x Zdrowaś Maryjo,  3x Najświętsze Serce Jezusa, przyjdź Królestwo Twoje

Nowennę należy odmawiać przez 9 dni.

 Fragment homilii J.E. ks. Bpa Jana Wątroby dot. Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa wygłoszonej podczas Mszy św. w Uroczystość NSPJ w Katedrze Rzeszowskiej w dniu 27 czerwca 2014r.: „Tę praktykę systematycznej adoracji Chrystusa w Najświętszym Sakramencie podejmują z radością jakże owocnie członkowie Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Każdego tygodnia zapraszając także inne osoby klękają przed Najświętszym Sakramentem by uczcić, uwielbić, by się tak właśnie przytulić do Jezusowego Serca, ale jednocześnie żeby wynagradzać Sercu Bożemu za grzechy osobiste, rodzinne, narodowe.

A jednocześnie by modlić się o królowanie Chrystusa w naszych sercach. Jesteśmy wdzięczni tym wspólnotom, które także dla nas wypraszają potrzebne łaski, które dają piękne świadectwo miłości do Chrystusa, które otwierają się na łaski wypływające z Jego przebitego Serca”.

WSPÓLNOTA DLA INTRONIZACJI NSPJ KRÓLA KRÓLÓW I PANA PANÓW

ZNAK WSPÓLNOTY: wizerunek Chrystusa Króla w koronie, z widocznym Sercem, prawa ręka uniesiona do błogosławieństwa, w lewej ręce berło.

CEL WSPÓLNOTY: adoracja Najświętszego Sakramentu, wynagradzanie NSPJ za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne, szerzenie Królowania Bożego w sercach ludzkich, rodzinach, parafiach, miastach i Ojczyźnie przez Intronizację Najświętszego Serca Pana Jezusa, przygotowanie rodzin, parafii i miasta do Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w wymiarze państwowym.

ZADANIA WSPÓLNOTY: cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu, raz w miesiącu Msza św. w intencji wynagradzającej oraz intronizacji NSPJ w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym, raz w roku ponowienie intronizacji NSPJ w parafii w rocznicę tego aktu, włączanie się w pracę parafialną.

CZŁONKOWIE WSPÓLNOTY: ochrzczeni, mogą należeć do innych wspólnot. Dokonują oni poświęcenia się NSPJ i Jezusa uznają Królem swojego życia. Starają się żyć w stanie łaski uświęcającej. Modlą się codziennie. Uczestniczą w cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Raz w tygodniu w dniu powszednim uczestniczą we Mszy św. Biorą udział w rekolekcjach, sympozjach i czuwaniach organizowanych przez Wspólnotę. Są apostołami Dzieła Intronizacji NSPJ.

ZASADY WSPÓLNOTY: działać w ramach parafii, za zgodą i pod opieką ks. proboszcza, utrzymywać jedność ze wspólnotą krakowską (wspólnotą matką), włączać się w inicjatywy uzgodnione z opiekunem diecezjalnym oraz wspólnotą krakowską.

 Zainteresowanych Dziełem Intronizacji NSPJ prosimy o kontakt:  Wspólnota dla Intronizacji NSPJ

31-462 Kraków, ul. Pilotów 28/23 tel. 12 412 61 05

 Rzeszów par. św. Judy Tadeusza  tel.:660246123 

judatadeusz.rzeszow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *