23 Niedziela zwykła 10.09.2017 r.

1.      Dzisiaj rozpoczynamy VII Tydzień Wychowania w Polsce, pod hasłem „Maryja wychowawczynią pokoleń”.

2.      W poniedziałek 11 września o godz. 1700 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w „Ogrodach bernardyńskich” przy sanktuarium MB Rzeszowskiej. W parafii w tym tygodniu spotkań nie będzie.

3.      W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej adoracja Wspólnoty Intronizacji NSPJ.

4.      We wtorek 12 września Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Rzeszowskiej. Msza święta odpustowa u OO. Bernardynów o godz. 1800.

5.      W środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma. Jest to 13 dzień miesiąca. O godz. 1800 Mszą świętą rozpoczynamy nabożeństwo fatimskie. Po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej i św. Judy Tadeusza, różaniec i procesja z Figurą Matki Bożej.

6.      W czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

7.      W czwartek na godz. 1800 zapraszamy rodziców dzieci klas III, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii świętej. Po Mszy świętej spotkanie organizacyjne.

8.      Wspólnoty Intronizacji NSPJ zaproszone są na nocne czuwanie modlitewne w dniach 14 i 15 września na Świętym Krzyżu. Zachęcamy do wyjazdu.

9.      W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

10. W sobotę wspomnienie Świętych Męczenników Korneliusza i Cypriana.

11.  W przyszłą niedzielę obchodzimy 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Radia „VIA”.

12. 13 października przypada w naszej parafii 10 rocznica obrzędu nałożenia koron na figurę MB Fatimskiej – nie mylić tego obrzędu z koronacją. Z Radą Duszpasterską został ustalony sposób uczczenia tej rocznicy. I etap 13 października Nabożeństwo Fatimskie z oprawą liturgiczną chóru. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. II etap to obchody połączone z odpustem parafialnym 28 października z udziałem ks. Bp Kazimierza Górnego, który przed 10 laty przewodniczył obrzędowi nałożenia koron. Dla informacji w gablocie znajduje się spis obrazów i figur koronowanych w naszej diecezji na prawie papieskim i diecezjalnym.

13. Inne informacje na tablicy ogłoszeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.