24 Niedziela zwykła 17.09.2017 r.

1.     W dzisiejszą niedzielę obchodzimy 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji zbiórka do skarbonek na potrzeby Katolickiego Radia „VIA”.

2.     Dzisiaj zapraszamy na obchody 78. rocznicy napaści sowieckiej na Polskę. W programie o godz. 1830 Msza święta w kościele św. Krzyża w Rzeszowie.

3.     W poniedziałek Święto św. Stanisława Kostki. W tym dniu przypadają imieniny ks. Prałata Stanisława Tomkowicza. Polecajmy jego osobę w naszych modlitwach. Po Mszy świętej wieczornej adoracja Wspólnoty Intronizacji NSPJ.

4.     W poniedziałek, wtorek i w środę o godz. 1700 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w poszczególnych grupach. Podział grup wywieszony na tablicy ogłoszeń.

5.     W środę wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy. Po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej i św. Judy Tadeusza.

6.     W czwartek Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Po wieczornej Mszy świętej odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Ojczyzny i Parafii, którą poprowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

7.     W sobotę wspomnienie Świętego Ojca Pio z Pietrelciny.

8.      W przyszłą niedzielę gościć będziemy ze Słowem Bożym ks. Grzegorza Dąbrowskiego z parafii pw. bł. Jerzego Popiełuszki. Składka będzie przeznaczona na budowę nowej świątyni.

9.    Samorządowa Rada Osiedla Kmity zachęca do głosowania na dwa zgłoszone przez nią projekty do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. W kategorii II nr zadania 23, czyli budowa drugiego boiska przy Szkole Podstawowej nr 16 w Rzeszowie, które będzie ogólnodostępne dla mieszkańców, jak i służyło szkole,  a w kategorii III nr zadania 59, dwie bezpłatne wycieczki dla seniorów. Głosowanie trwa od 18 września do 6 października 2017r., może odbywać się elektronicznie, jak i w formie papierowej. Karty do głosowania będą dostępne od 18.09.17(poniedziałek) w kościele na stoliku i w szkole. Zachęcamy do głosowania przez Internet, gdyż głos może oddać każdy mieszkaniec Rzeszowa, bez ograniczeń wiekowych. Papierowe karty można składać w najbliższym punkcie Urzędu Miasta, który  znajduje się w sklepie B1, a internetową pomoc w głosowaniu uzyskać w szkolnym sekretariacie. Każda osoba może oddać jeden głos na jedną kategorię, czyli można  wpisać  na jednej karcie nasze dwa zadania z dwóch kategorii.

10. Dyrektor, Grono pedagogiczne, pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 w Rzeszowie serdecznie zapraszają na obchody jubileuszu 55-lecia szkoły w dniu 26.09.2017r. W programie obchodów: 11.00 Msza św. W kościele pw. św. Judy Tadeusza odprawiona przez JE Ks. Bp Jana Wątrobę, a po Mszy  uroczysta akademia w sali gimnastycznej szkoły. Zachęcamy również do uczestnictwa w Balu absolwenta. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.