30 Niedziela zwykła 29.10.2017

1.     W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła.

2.     W poniedziałek po wieczornej Mszy świętej adoracja Wspólnoty Intronizacji NSPJ. O godz. 1930 odbędzie się Msza święta dla Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym działających w Rzeszowie i okolicy.

3.     W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę. W tym dniu na cmentarzu Staroniwskim o godz. 1400 zostanie odprawiona Msza święta. W naszym kościele po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej i św. Judy Tadeusza.

4.     W Uroczystość Wszystkich Świętych popołudniu i w Dzień Zaduszny aż do 8 listopada, wierni mogą zyskać odpust zupełny, który ofiarują za zmarłych. Warunki są następujące:

– wyzbycie się przywiązania do grzechu,

– Komunia święta

– pobożne nawiedzenie kościoła lub cmentarza,

– odmówienie: Ojcze nasz, Wierzę w Boga i modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

5.     We czwartek 2 listopada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze święte w tym dniu będą o godz. 630,900 i 1800. Po Mszy świętej o godz. 1800 procesja po kościele w intencji zmarłych.

6.       W tym tygodniu I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od godz. 800. Spowiedź od godz. 1600.

7.     W I czwartek miesiąca o godz. 1730 chór Emmanuel zaprasza na nabożeństwo za zmarłych do kaplicy adoracji.

8.     W sobotę wspominamy św. Karola Boromeusza. Wieczorem różaniec fatimski po Mszy świętej o godz. 1800.

9.     Począwszy od 3 listopada modlić się będziemy za dusze zmarłych polecanych w wypominkach, o godz. 1830 z wyjątkiem sobót i niedzieli. Przypominamy, że na stolikach za ławkami wyłożone są kartki wypominkowe. Można składać je w zakrystii po każdej Mszy świetej i przy ołtarzu Matki Bożej podczas nabożeństw do 15 listopada.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.