V Niedziela Wielkanocna 29.04.2018

  • W poniedziałek, o godz. 1930 zapraszamy na Mszę świętą Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym działających w Rzeszowie i okolicy.
  • We wtorek, wspomnieniem św. Józefa rzemieślnika, rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w dni powszednie w niedzielę i uroczystości o godzinie 1730.
  • We wtorek 1 maja Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Niechobrzu. Wyjście z Kościoła o godz. 800. W Niechobrzu o godz. 1100 nabożeństwo i o godz. 1200 Msza święta i poczęstunek dla pielgrzymów. Powrót indywidualnie. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w Pielgrzymce. Przypominamy, że młodzież, która rozpoczęła przygotowanie do bierzmowania (kl. 7 i II Gim) obowiązkowo uczestniczy w pielgrzymce. Kandydaci zabierają ze sobą indeksy, by można było odnotować udział w pielgrzymce.
  • W środę, wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy do wywieszenia flag.
  • W czwartek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze Święte o godz. 630, 900, 1630 i 1800. Nabożeństwo majowe o 1730. Głównie uroczystości na rzeszowskim rynku rozpoczną się w kościele farnym, o godz. 930.
  • W tym tygodniu I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Do chorych udamy się w piątek od godz. 800. Spowiedź w kościele od godz. 1600. Jest to również dzień spowiedzi przed I Komunią świętą. Dzieci wraz z rodzicami przychodzą do kościoła na godz. 1500. Prosimy, aby inni uszanowali tę spowiedź dzieci i ich rodziców i nie spowiadali się przed godz. 1600. W piątek wspominamy również św. Floriana, męczennika.
  • 13 maja rozpoczynamy cykl Nabożeństw Fatimskich. W związku z tym w I sobotę maja nie będzie różańca.
  • W tym tygodniu 1 i 3 maja kancelaria będzie nieczynna.
  • W przyszłą niedzielę 6 maja o godz. 1045 i 1230 przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii świętej. W związku z tym, że o 1230 przystępuje do I Komunii duża ilość dzieci, ławki w kościele będą zajęte. Prosimy parafian o udział w innej Mszy świętej.
  • Samorządowa Rada Osiedla Kmity zachęca do głosowania na dwa zadania zgłoszone przez Radę Osiedla i Szkołę Podstawową nr 16 do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. W kategorii II zadanie nr 37, czyli częściowa wymiana ogrodzenia przy Szkole Podstawowej nr 16 Rzeszowie i w kategorii III zadanie nr 62, dotyczące zajęć sportowych dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Głosowanie trwa do 22 maja br., może odbywać się elektronicznie lub tradycyjnie poprzez wypełnienie karty do głosowania. Karty do głosowania są dostępne także w naszym kościele na stoliku za ławkami. Głos może oddać każdy mieszkaniec Rzeszowa, bez ograniczeń wiekowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.