8 Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 20.05.2018

  • Dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, przeżywamy 18 rocznicę konsekracji Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Prosimy o modlitwę w intencji Pasterza naszej diecezji.
  • Caritas Diecezji Rzeszowskiej zaprasza dzisiaj, na Papieską Kremówkę na ul. 3 – Maja w Rzeszowie oraz na Rynek na świętowanie Dnia Matki i Dziecka. Uroczystość rozpocznie Msza Święta o 1215 w kościele św. Krzyża.
  • W poniedziałek przeżywamy Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
  • W czwartek 24 maja br., w Uroczystość Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego  Kapłana, zapraszamy do naszej parafii na katechezę dla dorosłych pt. „Sakrament pokuty i pojednania. Sakrament małżeństwa”, którą poprowadzi liturgista – ks. dr Sławomir Jeziorski. Spotkanie rozpocznie się o godz. 1830, w dolnym kościele.
  • W piątek wspomnienie św. Filipa Neriusza.
  • Informujemy, że procesja Bożego Ciała odbędzie się 31 maja br. po Mszy świętej o godz. 1230 ulicami: Chruściela, Bohaterów, Langiewicza i Wita Stwosza na parking przed kościołem. Dekoracją pierwszego ołtarza prosimy, aby zajęły się Róże Różańcowe, drugiego Odnowa w Duchu Świętym i Wspólnota Intronizacji NSPJ., trzeciego Grupa Biblijna i Zespół Charytatywny, czwartego Akcja Katolicka. Prosimy również okolicznych mieszkańców o włączenie się w dekorację ołtarzy. Panów ze Straży Grobu Pańskiego, prosimy w środę 30 maja na godz. 1600 do pomocy w instalowaniu stelaży na ołtarze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.