28 NIEDZIELA ZWYKŁA 14.10.2018 r.

·       Dzisiaj XVIII Dzień Papieski. Liturgię Mszy Świętej przygotowuje młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Po każdej Mszy świętej przed kościołem zbiórka do puszek na fundusz papieski.

·       Dzisiaj i jutro (14-15. X) przeżywamy Dzień Dziecka Utraconego. W związku z tym, szczególną modlitwą otaczamy wszystkich dotkniętych dramatem utraty dziecka.

·       W poniedziałek wspominamy św. Teresę od Jezusa.

·       We wtorek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. Jest to także 40. Rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

·       W środę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego.

·       W środę po Nowennie zapraszamy na spotkanie mężczyzn ze Straży Najświętszego Sakramentu i Grobu Pańskiego. Wszystkich, którzy dotychczas brali udział jak i chętnych do dalszej współpracy.

·       W czwartek wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty. Po Mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym, w intencji parafii i Ojczyzny.

·       W sobotę wspominamy św. Jana Kantego. W tym dniu o godz. 900 odbędzie się dekanalne spotkanie formacyjne dla młodzieży, która chce zaangażować się duszpasterstwo. Szkolenie obejmuje 5 spotkań w ciągu roku.

·       W przyszłą niedzielę odbędzie się liczenie wiernych obecnych na wszystkich Mszach św. (dominicantes) oraz przystępujących do Komunii św. (comunicantes).

·       Z inicjatywy Akcji Katolickiej naszej parafii została przygotowana tablica upamiętniająca 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości, jej poświęcenie i odsłonięcie odbędzie się 4 listopada 2018 r. o godz. 10:45 a po nim o 11:00 Msza za Ojczyznę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.