29 NIEDZIELA ZWYKŁA 21.10.2018 r.

·       Dzisiejsza niedziela to Niedziela Misyjna rozpoczynająca tydzień modlitw za misje i misjonarzy. Składka z tej niedzieli przeznaczona jest na cele misyjne.

·       Na wszystkich Mszach świętych odbywa się liczenie wiernych obecnych na Eucharystii (dominicantes) oraz przystępujących do Komunii św. (comunicantes).

·       W poniedziałek wspominamy św. Jana Pawła II.

·       W przyszłą niedzielę 28 października w naszej parafii Uroczystość św. Judy Tadeusza – Apostoła, Odpust Parafialny. Uroczysta Msza święta Odpustowa o godz. 1100, którą celebrował będzie wraz z zaproszonymi gośćmi kustosz Sanktuarium MB. Rzeszowskiej O. Rafał Klimas.

·       Caritas parafialne w tym dniu rozprowadzać będzie medaliony św. Judy Tadeusza. Ofiary zebrane z tej okazji przeznaczone są na pomoc dla potrzebujących w naszej parafii. Niech będzie to nasz dar serca dla potrzebujących.

·       Na stolikach wyłożone są kartki na wypominki. Przez cały miesiąc listopad, Koronką do Bożego Miłosierdzia, pragniemy polecać naszych zmarłych. Wypominki składać można w zakrystii lub podczas nabożeństw do skrzynek przy ołtarzu Matki Bożej i na stolikach, do 15 listopada. Prosimy nie składać wypominków na tacę.

·       Ze względu na ważny wyjazd ks. Bp Kazimierza 4 listopada, poświęcenie i odsłonięcie tablicy upamiętniającej 100 Rocznice Odzyskania Niepodległości, odbędzie się 3 listopada o godz. 1740, a nie jak zapowiadaliśmy w niedzielę 4 listopada. Przepraszamy za zmianę terminu i równocześnie bardzo gorąco zapraszamy 3 listopada na tę uroczystość o godz. 1740, po której o godz. 1800 będzie odprawiona Msza święta za Ojczyznę, której Przewodniczył będzie ks. Bp Kazimierz Górny. Liczymy na obecność wszystkich zatroskanych o losy naszej Ojczyzny, żyjących duchem patriotyzmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.