30 NIEDZIELA ZWYKŁA 28.10.2018 r.

W dzisiejszą niedzielę w naszej Parafii Uroczystość św. Judy Tadeusza – Apostoła, Odpust Parafialny. Uroczysta Msza święta Odpustowa o godz. 1100.

Caritas parafialne rozprowadza medaliony św. Judy Tadeusza. Zebrane ofiary przeznaczone są na pomoc dla potrzebujących w naszej parafii.

W poniedziałek o godz. 1930 odbędzie się Msza święta dla Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym działających w Rzeszowie i okolicy.

W czwartek, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę. W tym dniu na cmentarzu Staroniwskim o godz. 1400 zostanie odprawiona dodatkowa Msza święta.

W Uroczystość Wszystkich Świętych popołudniu i w Dzień Zaduszny aż do 8 listopada, wierni mogą zyskać odpust zupełny (w pozostałe dni listopada odpust cząstkowy), który ofiarują za zmarłych. Warunki są następujące:

– stan łaski uświęcającej (lub spowiedź święta),

– wyzbycie się przywiązania do grzechu,

– Komunia święta

– pobożne nawiedzenie kościoła lub cmentarza,

– odmówienie: Ojcze nasz, Wierzę w Boga i modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

W piątek 2 listopada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze święte w tym dniu będą o godz. 630,900 1630 i 1800. Po Mszy świętej o godz. 1800 procesja po kościele w intencji zmarłych. W tym dniu kancelaria będzie nieczynna.

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od godz. 800. Spowiedź od godz. 1600.

W sobotę, 3 listopada, o godz. 1740 bardzo gorąco zapraszamy na poświęcenie i odsłonięcie tablicy upamiętniającej 100 Rocznice Odzyskania Niepodległości. Uroczystości przewodniczył będzie ks. Bp Kazimierz Górny, który również o godz. 1800 odprawi Mszę święta w intencji Ojczyzny. Liczymy na obecność wszystkich zatroskanych o losy naszej Ojczyzny, żyjących duchem patriotyzmu.

Począwszy od 5 listopada po Mszy świętej wieczornej (o godz. 1830)modlić się będziemy za dusze zmarłych polecanych w wypominkach, z wyjątkiem sobót i niedzieli. Przypominamy, że na stolikach wyłożone są kartki na wypominki. Można je składać w zakrystii lub podczas nabożeństw do skrzynek przy ołtarzu Matki Bożej i na stolikach, do 15 listopada. Prosimy nie składać wypominków na tacę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.