22 Niedziela Zwykła (01.09.2019r.)

• Serdecznie witamy w naszej parafii ks. neoprezbirera Jarosława Młodeckiego i życzymy mu wielu łask Bożych.
• W odpowiedzi na apel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudy, o uczczenie 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, Biskup Rzeszowski postanowił, aby w niedzielę, 1 września br. o godz. 14.00 rozbrzmiały wszystkie dzwony kościelne w naszej diecezji.
• Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 16, Rada Samorządowa i Administracja Osiedla zapraszają na Piknik, 1 września (dzisiaj) w godz. od 1500 do 19 00 w Parku Miejskim.
• W poniedziałek uroczysta Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8.00.
• We wtorek wspomnienie Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
• W środę na Mszę św. i Nowennę zapraszamy wszystkie DOROSŁE grupy duszpasterskie działające przy parafii. Po Mszy św. spotkanie z Księdzem Proboszczem w dolnym kościele.
• W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
• W czwartek wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.15 prowadzona przez chór parafialny Emmanuel.
• W piątek Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 16.30, 18.00.
• Spowiedź godz. od 16.00. Ponieważ dzieci i młodzież nie były u spowiedzi przed rozpoczęciem roku szkolnego, bardzo prosimy rodziców, aby im przypomnieli o tym obowiązku wiary. Odwiedziny chorych od godz. 8.00.
• W sobotę w Katedrze Rzeszowskiej odbędzie się powakacyjny Dzień Wspólnoty. Zapraszamy młodzież i rodziny naszej parafii do wspólnej modlitwy. Osobą odpowiedzialną jest ks. Jarosław. Prosimy ministrantów o zgłaszanie się do niego.

• Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej, którego celem jest edukacja i integracja osób starszych serdecznie zaprasza na Jubileusz 5-lecia naszego Uniwersytetu oraz do zapisywania się do grona jego słuchaczy. Jubileusz będzie miał miejsce w dniu 14 września od godz. 9.00 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym przy ul. Witolda 11a w Rzeszowie. Szczegóły są dostępne na plakacie i na ulotkach.
• Zapraszamy do włączenia się w ogólnopolską akcję modlitewną „Polska pod Krzyżem”. Jest ona zaplanowana na 14 września br. w święto Podwyższenia Krzyża. Punktem centralnym jest Włocławek. Wyjazd indywidualny.
• Prezydent Miasta Rzeszowa informuje, że w dniu 2 września w godz. od 12.00 do 19.00 w Rzeszowskim Domu Kultury filia Widokowa przy ul. Widokowej 1 przeprowadzone zostanie głosowanie w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r. Aby oddać głos należy zabrać ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.