Tydzień Biblijny

W III Niedzielę Wielkanocną – 22 kwietnia –  w Kościele w Polsce rozpoczyna się Tydzień Biblijny. W tym roku jego hasłem są słowa: „Kościół domem budowanym przez miłość”.

Tydzień Biblijny ma nas zmobilizować, szczególnie zainteresować Pismem Świętym – wskazuje apb Józef Michalik – przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Tłumaczy też, że nie o samo przeczytanie Biblii chodzi. – Słowo Boże, jeśli ma dać owoc, trzeba pamiętać, że jest natchnione, czyli jest Słowem Boga, które zawiera dodatkową myśl, które zawiera dodatkową treść i siłę, potencjał wewnętrzny.

 To jest niejako klucz, którym otwierają się dary Boże złożone w człowieku, w każdym z nas. Jeśli ten Boży klucz Słowa Bożego przyjmiemy, zaczniemy nim otwierać nasze własne wnętrze, źródła nowe wody żywej popłyną, można by powiedzieć językiem Ewangelii – mówi abp Michalik. Dodaje, że Biblia zawiera też wielowiekową mądrość pokoleń, mądrość Bożą i ludzką. – Dobrze jest jakiś fragment przyjąć jako skierowany do siebie i żyć jakiś czas tym właśnie – podkreśla biskup.

W Niedzielę Biblijną w kościołach czytany jest list biskupów. Biskupi zachęcają w nim do budowanie swojej chrześcijańskiej tożsamości na mocnym fundamencie apostolskiego depozytu wiary. Przestrzegają równocześnie, by nie przeceniać wartości objawień prywatnych, a tym bardziej nie opierać swej wiary na bliżej nieokreślonych wizjach.

Więcej informacji na temat Tygodnia Biblijnego można znaleźć na stronie Dzieła Biblijnego.

W naszej parafii w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej będzie Nabożeństwo Biblijne, na które serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.