Katechezy dla narzeczonych

KATECHEZY PRZEDŚLUBNE

Osoby przygotowujące się do Sakramentu Małżeństwa obok rozmowy z duszpasterzem w Kancelarii Parafialnej, zobowiązani są do uczestnictwa w Katechezie przedmałżeńskiej oraz Katechezie przedślubnej. Zapraszamy narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński na katechezy przedślubne.

Najbliższe terminy rozpoczęcia katechez przedślubnych w 2019r.:

23 stycznia

8 maja

9 października

13 listopada

o godzinie 18:45 w dolnym kościele

UWAGA: W celu zapisu na ww. terminy prosimy kierować e-mail na adres: poradniarodzinna@poczta.fm. W tytule e-maila proszę wpisać datę rozpoczęcia Katechez, w których chcą Państwo uczestniczyć. Potwierdzenie zapisu będzie drogą mailową w ciągu kilki dni roboczych. Liczba miejsc ograniczona.

Czas potrzebny do odbycia katechez to minimum 3 miesiące. Zachęcamy do skorzystania z wcześniejszych terminów i nieodkładania katechez na ostatnie miesiące przed ślubem.

Zaświadczenie o ukończeniu katechez przedślubnych jest ważne bezterminowo.

***ZAPRASZAMY*** Informacje o katechezach przedślubnych w innych parafiach diecezji dostępne na stronie: www.rodzina.diecezja.rzeszow.pl

Tematyka konferencji: Konferencja I Teologia sakramentu małżeństwa /Kapłan/ Miłość narzeczeńska, małżeńska, odpowiedzialne rodzicielstwo /Doradca ŻR/ Fizjologia płodności, wprowadzenie metody NPR Konferencja II Etyka miłości małżeńskiej /Kapłan/ Wymogi miłości małżeńskiej / Doradca ŻR/ Konferencja III Rodzina w służbie życiu /Kapłan/ Zagrożenia życia rodzinnego /Doradca ŻR/

***

Rozmowy indywidualne w Poradni Rodzinnej, odbywają się od poniedziałku do piątku, w godzinach popołudniowych – w ustalonym indywidualnie z Doradcą terminie. OPŁATA: Od 2017r. odpłatność za katechezy przedślubne wynosi 100 zł od pary – płatne na I spotkaniu – konferencji. Opłata jest przeznaczona na pokrycie kosztów materiałów dla narzeczonych. Po uiszczeniu opłaty narzeczeni otrzymują zestaw materiałów i pomocy.

 

Zestaw obejmuje:

• książkę „Rozpoznawanie okresowej płodności małżeństwa” dr Teresa Kramarek

• zeszyt ćwiczeń • zeszyt czystych – kart

• płyta CD „ Podstawy Rozpoznawanie Płodności”

• książkę „ Lekceważone zagrożenie, czyli antykoncepcja niszczy małżeństwo”

• termometr elektroniczny do pomiaru PTC