Jubileusz 60-lecia kapłaństwa ks. prał. Stanisława Tomkowicza

Wprawdzie okrągła rocznicę jego święceń wypada w piątek 21 czerwca, ale już dzisiaj pragniemy radować się tym tak ważnym dla Ks. prałata i dla nas wszystkich wydarzeniem.

Został wyświęcony na kapłana w dniu 21.06.1964 r. przez biskupa Franciszka Bardę. Następnie pełnił posługę wikariusza w następujących parafiach: Dubiecko, Łętownia k. Niska, Bieliny, Nowa Dęba, Rzeszów Chrystus Król w latach 1975 do 1976. Tutaj rozpoczął się zupełnie nowy etap w życiu ks. Prałata. Z woli ks. inf. Józefa Sondeja, zatwierdzonej przez ks. Biskupa Ordynariusza Ignacego Tokarczuka, został wybrany na twórcę nowej parafii, która otrzymała wezwanie św. Judy Tadeusza, a jednocześnie budowniczego kościoła na osiedlu Kmity (dawniej Gwardzistów). Jak wszyscy wiemy dzięki współpracy z łaską Bożą wywiązał się z tego zadania znakomicie, czego zewnętrznym efektem jest ta piękna świątynia w której się znajdujemy, a wewnętrznym wspólnota parafialna do której należymy.

60 lecie kapłaństwa to także zwrócenie uwagi na tajemnicę posługi kapłańskiej w ogóle. Ks. Prałat bardzo chciał, aby ten element jego świętowania był eksponowany na pierwszym miejscu.

Dostojnemu Jubilatowi dziękujemy za świadectwo pięknej posługi kapłańskiej i życzymy olbrzymiej radości z powołania kapłańskiego, radości z budowania indywidualnej relacji z Jezusem, radości z dokonanych dzieł duszpasterskich, a także dużo zdrowie i wielu sił do tego aby dalej służyć naszej wspólnocie parafialnej.   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *