24 Niedziela zwykła Rok C (14.09.2025r.)

  • Przeżywamy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Różaniec o godz. 17.30.
  • W poniedziałek wsp. NMP Bolesnej.
  • We wtorek wsp. męczenników Korneliusza i Cypriana. Na godz. 17.00 do dolnego kościoła Ks. Proboszcz zaprasza róże różańcowe na spotkanie. Msza św. wieczorna i litania ku czci św. Judy Tadeusza.    
  • W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy następnie Ks. Proboszcz zaprasza na spotkanie kręgu biblijnego do dolnego kościoła.  
  • W czwartek święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski. Po Mszy św. wieczornej Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.  
  • W sobotę wsp. św. męczenników koreańskich.
  • W przyszłą niedzielę składka do skarbonek na Radio Via.
  • Zapraszamy pary małżeńskie do zapisywania się w zakrystii do Kręgów rodzin, których celem jest formacja małżeńska oraz pomoc w rozwiązywaniu codziennych trudności. Chłopców od kl. 2, a także byłych ministrantów zapraszamy do zapisywania się do ministrantów. Młodzież i dzieci  zapraszamy do zapisywania się do „Oazy”. Można to uczynić po każdej Mszy św. zakrystii.
  • Po raz kolejny prosimy rodziców z kl. I o zapisywanie dzieci na lekcje religii, a rodziców z wszystkich klas na ich wypisywanie z „Edukacji zdrowotnej”. Stosowne formularze są wyłożone na stolikach.
  • Zapraszamy do kupowania i czytania pracy katolickiej. Jest nowy numer „Patrona”. Zawiera m .in. relację z pikniku i informacje dotyczące upamiętnienia ś.p. ks. prał. Stanisława. W „Niedzieli” proponujemy m. in. art. pt. „Wylewanie fundamentów”, a w „Gościu Niedzielnym” art. pt. „Świętość z sąsiedztwa”. 
  • Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej zaprasza osoby po 50 roku życia lub zakończonej aktywności zawodowej do udziału w spotkaniach w ciągu roku akademickiego. Zgłoszenia do 30 września w Instytucie.
  • W ostatnim czasie z naszej parafii zmarł: Jerzy Szacoń lat 78. „Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…”

Instytut Wyższych Studiów Teologicznych w Rzeszowie zaprasza ma studia podyplomowe z teologii. Studia mogą służyć jako przestrzeń formacji osób, które będą mogli pomóc w posłudze parafialnej. Trwa rekrutacja na kierunki: teologia dla nowej ewangelizacjiteologia dla Kościoła synodalnegoteologia duchowości oraz rodzina: życiowy projekt. Szczegóły na stronie: https://iwst.rzeszow.pl/oferta-dydaktyczna/ Prosimy o poinformowanie wiernych o możliwości takiej formacji.

Akademia Liturgiczna zaprasza wszystkich pragnących głębiej poznać piękno liturgii na kurs wprowadzający w życie liturgiczne Kościoła. Kurs przeznaczony jest dla osób dorosłych. Zajęcia odbywają się w pierwsze czwartki miesiąca o 20.00. Kurs startuje w październiku. Zapisy na stronie https://tiny.pl/4765x4cx Kurs dostępny jest także w wersji online: https://tiny.pl/831c6zvw

W dniach od 26 do 28 września w Domu Diecezjalnym TABOR w Rzeszowie  odbędzie się prowadzony przez Szkołę Nowej Ewangelizacji św. Pawła VI  Kurs Nowe Życie. Są to rekolekcje adresowane do osób chcących doświadczyć spotkania z Bogiem i pogłębić dar żywej wiary. Zapraszamy szczególnie osoby działające już w różnych ruchach czy wspólnotach. To czas na zapoczątkowanie lub odnowienie swojej więzi z Jezusem i Kościołem. Jest to podstawowy kurs ewangelizacyjny przekazujący Kerygmat. Poprowadzą go w większości osoby świeckie odpowiednio do tego przeszkolone, tym razem będzie to ekipa złożona z różnych osób z Polski w ramach wymiany doświadczeń. Więcej informacji na stronie: www.sne.rzeszow.pl  lub u ks. Piotra Gnata dyrektora SNE (tel. 509 554 335).

Fundacja „Troska” działająca w Kozłówku organizuje w dniach od 3 do 5 października br. warsztaty „Kuźnia Męstwa 2025” dla mężczyzn w wieku od 18 do 35 lat. Warsztaty powstały na podstawie książki pt. „Dzikie serce” John Eldredgeʹa, których celem jest odkrycie trzech pragnień męskiego serca. Więcej na www.kuzniamestwa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *