XVII Niedziela zwykła (26.07.2020r.)

  • W dniu dzisiejszym tj. w niedzielę 26 lipca po Mszach św. o godz. 9.30; 11.00; 12.30 będzie miało miejsce poświęcenie pojazdów na kościelnym parkingu. Przy tej okazji zachęcamy kierowców do wpłacania ofiar na rzecz misji.   
  • W dzisiejszą niedzielę 26 lipca przed Mszą św. o godz. 18.00 zawita do naszej parafii obraz MB Robotników Solidarności. Jego powitanie będzie miało miejsce podczas Mszy św. wieczornej. Od godz. 20.00 do 21.00 będzie miało miejsce modlitewne czuwanie przed Obrazem prowadzona przez Akcję Katolicką i Odnowę w Duchu Świętym. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski i zakończenie czuwania. W poniedziałek całodzienne czuwanie przed Obrazem od godz. 7.30 do 17.30 prowadzone przez Róże Różańcowe, Chór oraz Grupę Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Osoby należące do Grup Różańcowych proszone są o zapoznanie się z harmonogramem adoracji, który jest wywieszony w gablotkach. Pożegnanie Obrazu o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy w kościele w wybranym przez siebie czasie po to, aby wypraszać potrzebne łaski dla Ojczyzny, Kościoła, parafii, rodziny i samych siebie.
  • We wtorek po Mszy św. wieczornej Nowenna do św. Judy Tadeusza, zakończona indywidualnym błogosławieństwem.
  • W środę 29 lipca wspomnienie św. Marty. Po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Ks. Proboszcz zaprasza członków Rady Parafialnej na plebanię na spotkanie na godz. 20.00.  
  • W piątek 31 lipca wspomnienie św. Ignacego z Loyoli.
  • W sobotę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego oraz pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu po trzeci zawita do nas Męska Grupa Różańcowa. Wyruszy z kościoła Krzyża Świętego o godz. 16.15 i odmawiając różaniec w drodze dotrze do nas ok. 17.40, po czym poprowadzi rozważania pierwszo-sobotnie. Zapraszamy mężczyzn, aby dołączyli do różańca.
  • W sobotę przypada 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
  • Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” proponujemy m.in. artykuł pt. „Jak kształtować relacje z teściową – o bł. Mariannie Biernackiej, która oddała życie za synową”, a w „Niedzieli” artykuł pt. „Zenon Grocholewski – kardynał trzech papieży.
  • W minionym tygodniu z naszej parafii do Domu Ojca odeszli: Zbigniew Mazurkiewicz oraz Janusz Konieczny. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

Centrum Edukacji Ekologicznej w Chmielniku zaprasza uczniów, którzy ukończyli 8 klasę Szkoły Podstawowej do zapisywania się do Szkoły Branżowej I Stopnia, która specjalizuje się w Rolnictwie Ekologicznym. Szczegóły na plakacie. Kontakt ze szkołą: 17/230 55 57, mail: poczta@ekocentrum.edu.pl

Centrum Nauki i Biznesu „Żak” w Rzeszowie informuje, że przez najbliższy czas prowadzi zapisy do bezpłatnych szkół policealnych oraz liceów ogólnokształcących dla dorosłych po szkole zawodowej, podstawowej i gimnazjum w których zajęcia będą prowadzone w systemie zaocznym (sobota, niedziela). Zainteresowane osoby są proszone o kontakt z sekretariatem szkoły w Rzeszowie, ul. Piłsudskiego 40, tel. 17 850 19 44 bądź do odwiedzenia strony internetowej www.zak.edu.pl na której są wszelkie niezbędne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.