23 Niedziela Zwykła Rok B (05.09.2021r.)

  • Przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszach św. o godz. 6.30; 8.00, przed wieczorną Mszą św., a po różańcu, który rozpocznie się o godz. 17.30. Zbiórka do puszek na rzecz uchodźców Afgańskich.
  • We wtorek wieczorem Msza św. wotywna i nabożeństwo ku czci świętego Judy Tadeusza.
  • W środę 8 września Święto Narodzenia NMP. Po Mszy św. wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Z racji na odpust w par. Wniebowzięcia NMP w Staroniwie spotkania Kręgu Biblijnego rozpoczną się od przyszłej środy. 
  • W czwartek Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie po Mszy św. wieczornej.
  • W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii misjonarza brata Zdzisława, Pallotyna. Zbiórka do puszek na rzecz misji w Rwandzie.
  • Zapraszamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” proponujemy art. pt. „Miasto pełne Boga”, a w „Niedzieli” art. pt. „Idą po nasze dzieci”.
  • Z przyjemnością informujemy, że P. Roman Olszowy dyrygent naszego chóru parafialnego „Emmanuel” został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za działalność artystyczną. Serdecznie gratulujemy.  
  • W ostatnim czasie z naszej parafii zmarły: Kazimiera Kornak lat 79; Krystyna Kubisty lat 67. „Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci…”

Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza we wrześniu i październiku na filmy: 1) „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” oraz: 2) „Fatima”. Istnieje możliwość organizacji seansów grupowych dla parafii. Informacje pod numerem telefonu: 885 100 082.

Kustosz Sanktuarium Pani Rzeszowa zaprasza do udziału w uroczystościach ku czci Patronki Miasta. Uroczystości będą trwały od 8 do 12 września br. Suma odpustowa w Ogrodach Bernardyńskich zostanie odprawiona 12 września o godz. 18 pod przewodnictwem bp. Damiana Muskusa OFM. Szczegółowy program znajduje się na plakacie.

Ks. Kustosz Sanktuarium w Tarnowcu wraz całą Wspólnotą parafialną zaprasza na uroczystości Odpustowe w niedzielę 12 września. Suma odpustowa o godz. 11:30 na placu przy Sanktuarium.

Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Pawła VI zaprasza na rekolekcje-kursy do Domu Rekolekcyjnego TABOR w Rzeszowie. Terminy kursów w roku 2021: EMAUS 10-12 wrzesień;  NOWE ŻYCIE 01-03 październik; JAN 11-14 listopad; NOWE ŻYCIE 10-12 grudzień. Więcej informacji na stronie: sne.rzeszow.pl lub pod numerem telefonu: ks. Piotr Gnat 509 554 335.

Szpital Specjalistyczny „Pro-Familia” zaprasza na bezpłatne badanie mammograficzne. Program skierowany jest do kobiet pomiędzy 50 a 69 rokiem życie, które nie miały wykonywanej mammografii w ostatnich 2 latach. Szczegółowe informacji można uzyskać pod numerem tel. 17 773 57 00.

W przyszłą niedzielę 12 września odbędzie się beatyfikacja ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Siostry Elżbiety Róży Marii Czackiej. Zapraszamy do modlitwy na czas przygotowania do beatyfikacji.  

Boże, źródło wszelkiej świętości, stajemy przed Tobą w przededniu beatyfikacji sług Bożych Kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Wysławiamy Cię za wielki dar nowych błogosławionych dla Kościoła i naszej Ojczyzny.

Dziękujemy Ci, że dałeś nam opatrznościowego Pasterza Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Pasterza wielkiej wiary i głębokiego życia duchowego, oddanego Trójedynemu Bogu i Jego Matce Maryi, troszczącego się o godność każdego człowieka i naszej Ojczyzny.

Dziękujemy Ci za matkę Elżbietę Różę Czacką, która przyjęła utratę wzroku w młodości jako krzyż i z krzyża Chrystusa czerpała moc do służenia niewidomym na duszy i ciele tworząc Dzieło Lasek.

Boże, dajesz nam nowych Błogosławionych, którzy wciąż żyją w naszej pamięci, a wielu z nas wspomina spotkania z nimi i ich słowa. Dziś jeszcze bardziej stają się naszymi nauczycielami i przewodnikami w trudnej codzienności. Mówią nam, że także w naszych czasach trzeba i można służyć jedynie Bogu i ludziom, iść Chrystusową drogą Zbawienia.

Boże nasz Ojcze, daj nam dobrze przygotować się na to wyjątkowe wydarzenie w świątyni Opatrzności Bożej. Spraw, aby te beatyfikacje zaowocowały w życiu każdego z nas, by nasze życie było bardziej zwrócone ku Tobie, a wiara zajmowała w nim więcej miejsca i wpływała bardziej na styl życia. Niech Chrystusowa Ewangelia głębiej kształtuje naszą codzienność we wszystkich jej wymiarach, a Maryja Matka Zbawiciela wspiera nas w dążeniu do swego Syna. Niech w naszym życiu będzie więcej wzajemnej miłości, zrozumienia i przebaczenia, szacunku i poświęcenia.

Prosimy, aby nadchodząca beatyfikacja wydała trwały owoc, gdyż tak bardzo potrzebujemy duchowej przemiany i umocnienia. Niech ten dzień przeżywany we wspólnocie Kościoła pomnoży i umocni naszą jedność w wierze i miłości oraz zjednoczy nas wszystkich wokół najwyższych wartości przewyższających wszelkie podziały. Niech nasza Ojczyzna, także w dwudziestym pierwszym wieku, tak jak w całej swej historii, pozostanie wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.

Maryjo Królowo Polski, módl się za nami.

Święty Janie Pawle II i św. Maksymilianie Kolbe módlcie się za nami,

Święty Zygmuncie Szczęsny Feliński, módl się za nami,

Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko módl się za nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.