Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Rzeszowskiej (12.09.2021r.)

  • W dniu dzisiejszymi w parafiach Rzeszowa Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Rzeszowskiej. W Warszawie odbywa się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej. Zachęcamy do łączności duchowej. W naszej parafii gościmy misjonarza brata Zdzisława, Pallotyna. Zbiórka do puszek na rzecz misji w Rwandzie.
  • W poniedziałek po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszamy.
  • We wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci świętego Judy Tadeusza.
  • W środę wsp. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Po Mszy św. wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Następnie ksiądz Proboszcz zaprasza na spotkanie Kręgu Biblijnego w dolnym kościele. Rozpoczyna się Triduum przed Świętem Św. Stanisława Kostki. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież.
  • W czwartek po Mszy św. wieczornej Adoracja NS prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym.
  • W sobotę Święto Stanisław Kostki, Patrona Polski. Serdecznie zapraszamy rodziców i młodzież klas VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania do spowiedzi na godz. 17.00 i na Mszę św. wieczorną. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne. Obecność obowiązkowa. Młodzież klasy VIII, która pragnie przyjąć sakrament bierzmowania powinna zapisywać się poprzez formularz internetowy, zamieszczony na stronie parafialnej. Informacja dotycząca młodzieży z klas VII, która pragnie przyjąć sakrament bierzmowania zostanie podana za tydzień.
  • Serdecznie zapraszamy małżeństwa, które chciałby wraz z księdzem czytać i rozważać Pismo święte do nowej grupy duszpasterskiej – Kręgu Rodzin. Prosimy zapisywać się w zakrystii. Termin pierwszego spotkania zostanie podany, gdy zbierze się odpowiednia liczba małżeństw.
  • W ostatnim czasie z naszej parafii zmarła Maria Wójtowicz, lat 68. „Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci…”

 

W dniach 25-26 września 2021 r. odbędzie się 37. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę.

 

Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza we wrześniu i październiku na filmy: 1) „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” oraz: 2) „Fatima”. Istnieje możliwość organizacji seansów grupowych dla parafii. Informacje pod numerem telefonu: 885 100 082.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.