55. Dzień Środków Społecznego Przekazu

W niedzielę 19 września przeżywamy 55. Dzień Środków Społecznego Przekazu. Papieskie orędzie na ten dzień nosi tytuł „Chodź i zobacz. Komunikować, spotykając osoby, tam gdzie są, i takie, jakie są”. Papież przypomniał, że słowa „Chodźcie a zobaczycie” wypowiedział Jezus do uczniów po chrzcie w Jordanie, zapraszając ich do wejścia w relację z Nim. „Tak się zaczyna wiara chrześcijańska. I tak jest przekazywana – jako bezpośrednia „wiedza, pochodząca z doświadczenia. „Chodź i zobacz” jest najprostszym sposobem, aby poznać rzeczywistość”. Zdaniem papieża to najlepsza weryfikacja każdej wiadomości, ponieważ, „aby poznać, trzeba spotkać, pozwolić, aby ten, kto stoi przede mną, opowiedział mi, pozwolić, aby jego świadectwo dotarło do mnie”.
Powinni o tym pamiętać wszyscy dziennikarze. Ich zadaniem jest uczciwie przekazywać fakty i komentować je ale w duchu obiektywizmu.
W naszej parafii w tym dniu zbiórka do puszek na Radio Via. Przy okazji tego dnia zapraszamy do współredagowania naszego „Patrona”. Zachęcamy też do modlitwy w intencji wszystkich dziennikarzy, aby nie kierowali się manipulacją, sensacją i idącą za tym chęcią zysku lecz rzetelnie wykonywali swoją pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.