29 Niedziela Zwykła Rok B (17.10.2021r.)

  • W poniedziałek Święto Św. Łukasza Ewangelisty. W szczególny sposób będziemy się modlili za służbę zdrowia.    
  • We wtorek w sąsiedniej parafii odpust ku czci bł. Jerzego Popiełuszki. W naszej parafii wieczorem Msza św. wotywna i Nabożeństwo ku czci św. Judy Tadeusza.   
  • Wśrodę wsp. bł. św. Jana Kantego. Po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Następnie Ks. Proboszcz zaprasza na spotkanie Kręgu Biblijnego do dolnego kościoła. 
  • W czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym.   
  • W piątek wsp. św. Jana Pawła II.   
  • W sobotę 23 października od godz. 9.00 do 13.00, zapraszamy rodziców do dolnego kościoła na spotkanie z panią Iwoną Bukałą-Siedlecką: żoną, mamą, pedagogiem. Temat: Relacja i współpraca z dzieckiem. Co robić, aby dziecko czuło, że jest kochane i chciało z nami współpracować. Warsztaty dla rodziców w oparciu o pozytywną dyscyplinę i 5 dziecięcych języków miłości. Zapisy do 21 października: w zakrystii, telefonicznie lub poprzez maila parafialnego. Ilość miejsc ograniczona.
  • W następną niedzielę rozpoczyna Tydzień Misyjny. Składka na misje.
  • Przypominamy, że Ksiądz Proboszcz ogłosił nabór nowych kandydatów do Rady Parafialnej. Do 31 października b.r. włącznie, prosimy składać w niedziele, do skrzynki, która znajduje się przy wejściu głównym do kościoła, na kartce, imiona i nazwiska oraz adres zamieszkania kandydatów do Rady Parafialnej. Kandydatami powinni być wierzący parafianie, cieszący się zaufaniem społecznym. Spośród nich ksiądz Proboszcz wybierze 4-5 osób, które uzyskały największą liczbę głosów.
  • Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” proponujemy m. in. art. pt. ,Synod o synodalności otwarty”, a w Niedzieli” art. pt. „Ten wybór dał nam wolność”.     
  • W ostatnim czasie z naszej parafii zmarli: Helena Biedka lat 95; Jan Puto lat 80, Marianna Surmacz lat 98; Ewa Witek lat 37. „Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci…”

W naszej Diecezji rozpoczęcie etapu diecezjalnego Synodu Biskupów odbędzie się w Katedrze Rzeszowskiej w niedzielę 17.10.2021r. o godz. 17.00 podczas Mszy Św. pod przewodnictwem Biskupa Jana Wątroby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.