2 Niedziela Zwykła Rok C (16.01.2022r.)

  • W poniedziałek zakończenie kolędy parafialnej. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Mieszkańców ul. Malczewskiego, bloki nr: 9; 10; 11; 13; 15 oraz pozostałych Parafian, którzy wcześniej nie mogli przybyć na kolędę. Następnie zapraszamy do dolnego kościoła na modlitwę, rozmowy przy herbacie i ciasteczkach. Można nas jeszcze zapraszać indywidualnie.
  • We wtorek o godz. 18.00 Msza św. wotywna i litania do św. Judy Tadeusza.
  • W środę Uroczystość św. J.S. Pelczara, głównego Patrona Diecezji. W naszej parafii po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, następnie Ksiądz Proboszcz zaprasza na spotkanie Kręgu Biblijnego do dolnego kościoła.  
  • W czwartek po Mszy św. wieczornej Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.
  • W piątek wsp. św. Agnieszki.
  • Za tydzień, z inicjatywy papieża Franciszka,  będziemy obchodzili w Kościele Niedzielę Słowa Bożego.
  • Małżeństwa zapraszamy do zapisywania się na tzw. „Randkę małżeńską”, która będzie miała miejsce w dniu 29 stycznia o godz. 17.00 w dolnym kościele. Koszt 60 zł. od pary. Zapisy w zakrystii, telefonicznie lub mailowo. Prosimy o szybką decyzją ponieważ są chętni spoza parafii.
  • Zapraszamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. W „Niedzieli” zachęcamy do przeczytania m. in. art. pt. „Dzieci Jednego Boga”, a w „Gościu Niedzielnym” art. pt. „Kościół pytający”.

Informacja
W związku z poważną sytuacją epidemiczną w kraju oraz potrzebą izolacji pacjentów z dodatnim wynikiem w kierunku SARS-CoV-2, uprzejmie informujemy, że na terenie województwa podkarpackiego, w powiecie rzeszowskim działa Izolatorium dla wszystkich osób, które otrzymały dodatni wynik w kierunku SARS-CoV-2 oraz dla osób, u których podejrzewa się zakażenie i są w chwili obecnej oczekujące na wynik.
 Każda osoba, która nie wymaga hospitalizacji, a jest zarażona może skorzystać z bezpłatnego pobytu w Izolatorium (zagwarantowana opieka medyków, 3 posiłki dziennie, telewizor w każdym pokoju, WiFi, telefon).
 Aby domownicy nie musieli odbywać obowiązkowej kwarantanny - osoba zarażona może odbyć izolację w specjalnie stworzonym do tego miejscu - w Izolatorium.

Wystarczy otrzymać od lekarza rodzinnego (bądź innego lekarza) skierowanie do izolatorium oraz zlecenie na transport - jeżeli jest potrzebny. 
 Posiadamy własny transport COVID. Każdy pacjent w izolatorium jest wyposażony w pulsoksymetr, termometr bezdotykowy, ma możliwość dostępu do koncentratora tlenu zwykłego oraz wysokoprzepływowego. Realizujemy ponadto recepty wystawione przez dotychczasowych lekarzy. Możemy wykonać test RT PCR, antygenowy lub LAMP. W sytuacjach szczególnych możemy zrobić badania krwi, RTG, KT klatki piersiowej itp.
 Posiadamy doświadczony zespół lekarsko – pielęgniarsko – ratowniczo - opiekuńczy z doświadczeniem podczas poprzedniej fali koronawirusa.
 Obiekt, na którym zlokalizowane jest izolatorium ma powierzchnię 4,5 hektara, znajduje się tutaj duży park, posiadamy wygodne pokoje, telewizję, Internet, telefon, własną kuchnię.
 W razie pogorszenia stanu zdrowia pacjenta mamy bardzo dobrą współpracę z ratownictwem medycznym oraz oddziałami COVID.

Co ze sobą zabrać: Telefon komórkowy i ładowarkę, dokumentację medyczną o przebytych chorobach, leki przyjmowane na stałe, glukometr z zapasem pasków,  nakłuwacz i insulinę (jeśli pacjent jest chory), okulary (przy wadach wzroku), sprzęt ortopedyczny, jeśli pacjent posiada, przybory toaletowe, ręcznik, obuwie na zmianę, klapki kąpielowe, piżamę, bieliznę na zmianę, wygodne ubranie, butelkę 1.5 L wody mineralnej.

Dane teleadresowe: Izolatorium Ostoya Jasionka 1a (koło lotniska), województwo podkarpackie, powiat rzeszowski, gmina Trzebownisko.
 Telefony:  Recepcja: 517 299 901 / 17 772 33 33
 Lekarz Koordynujący: 517306368
 Szczegóły: Centrum Medyczne Medyk Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością sp. k.
35-055 Rzeszów, ul. Szopena 1, www.medyk.rzeszow.pl
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.