XIV Tydzień Biblijny

W dniu 1 maja 2022 r. niedzielą biblijną rozpoczniemy XIV tydzień biblijny w Kościele Katolickim w Polsce pod hasłem: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. Jego celem jest przypominanie sobie prawdy o fundamentalnej roli Pisma Świętego w życiu każdej osoby wierzącej w Chrystusa. Tegoroczne obchody rozpocznie Szósty Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego dotyczące lektury Ewangelii według św. Łukasza

W naszej parafii zapraszamy w sobotę 30 kwietnia na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00 po której do godz. 24.00 będzie trwał tzw. mini-maraton czytania Pisma świętego. Osoby, które już się zgłosiły, będą czytać na głos wybrane księgi biblijne. Pozostali słuchając w ciszy usłyszane teksty, będą mogli kontemplować ich treść. Skoncentrujemy się na Ewangeliach i Psalmach. Ok. 21.30 wszyscy chętni będą mogli dołączyć do czytających.

W niedzielę po każdej Mszy św. będziemy rozdawać na karteczkach tzw. sigle, czyli symbole literowe podające w skrócie wybrany fragment Pisma Św. Każda osoba będzie je mogła wziąć do domu, otworzyć Biblię, przeczytać i rozważyć. Zachęcamy do skorzystania z takiej formy kontaktu ze słowem Bożym.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.