Zapraszamy na pielgrzymkę do Turcji

Program:

1 DZIEŃ                pt.         23.09.2022                          PRZELOT

Spotkanie na lotnisku w Krakowie o godzinie 03:40. Odprawa lotniskowa. Wylot do Turcji o godzinie 06:05. Lot z przesiadką we Frankfurcie. Lądowanie we Frankfurcie 07:40, wylot 09:00. Przylot do Stambułu o godzinie 13:00 Odprawa lotniskowa. Przejazd do centrum i zwiedzanie Hagia Sofia. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

2 DZIEŃ                sb.         24.09.2022                          STAMBUŁ

Śniadanie. Przejazd do Stambułu. Zwiedzanie miasta m. in.: dzielnica Sultanahmet, Błękitny Meczet, Hipodrom, Obelisk Teodozjusza, pałac sułtanów Topkapi. Aya Sofya. Bazar Egipski. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ                ndz.       25.09.2022                          STAMBUŁ – ANKARA – KAPADOCJA

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Kapadocji. W drodze do Kapadocji zwiedzanie stolicy Turcji- Ankary (mauzoleum Atatürka). Przejazd Ankara-Kapadocja. Po drodze przystanek nad Słonym Jeziorem. (Tuz gölü). Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ                pn.        26.09.2022                          KAPADOCJA

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Kapadocji. Zwiedzanie Derinkuyu (podziemnego miasta), gdzie chrześcijanie chronili się podczas prześladowań. Przejazd do Goreme – muzeum kościołów pod gołym niebem, znajdujące się na liście UNESCO. Zwiedzanie Pasabag-dolina mnichów, Guvercinlik vadisi. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Dla chętnych: „Wieczór Turecki” – biesiada all inclusive z pokazem folkloru tureckiego. Nocleg.

5 DZIEŃ                wt.        27.09.2022                          KONIA-PAMUKKALE – HIERAPOLIS

Śniadanie. Przejazd do Ikonium (obecnie Konya). Ważny ośrodek religijny islamu. Siedziba zakonu Wirujących Derwiszy. Nawiedzenie meczetu, gdzie znajduje się grób założyciela Bractwa – Mevlana. Przejazd do Pamukkale. Miasto słynie z wapiennych tarasów z termalnymi wodami. Miejsce wpisane na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Możliwość skorzystania z kąpieli w basenach termalnych Kleopatry (fakultatywnie). Przejazd do Hierapolis. Tu znajduje się grób św. Filipa Apostoła, jak również słynny starożytny teatr. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.                                                 

6 DZIEŃ                śr.          28.09.2022                          PAMUKKALE-EFEZ-MERYEMANA-KUŞADASI

Śniadanie. Przejazd do Efezu. Zwiedzanie Efezu – najlepiej zachowanego antycznego miasta w w dzisiejszej Turcji. Tutaj przez dwa lata nauczał św. Paweł; tu również przebywał św. Jan Apostoł. Przejazd do Meryemana Tabiat. Nawiedzenie Sanktuarium Domu Matki Bożej. Według Tradycji tu Maryja spędziła swoje ostatnie lata ziemskiego życia. Zwiedzanie miasteczka Selçuk. Przejazd do  Kusadasi. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

7 DZIEŃ czw.      29.09.2022                          WYPOCZYNEK

Całodzienne plażowanie – świadczenia w hotelu.                                                                      

8 DZIEŃ                pt.          30.09.2022                          KUSADASI-PERGAMON-TROJA

Śniadanie. Przejazd do Pergamonu. Zwiedzanie Asklepionu. Przejazd do Troi. Zwiedzanie muzeum. Przejazd do Canakkale. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

9 DZIEŃ                sb.         01.10.2022                          POWRÓT

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na Grand Bazar w Stambule możliwość zakupu pamiątek. Czas wolny.  Następnie wyjazd na lotnisko. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot o godzinie 17:45.  Lot z przesiadką we Frankfurcie. Lądowanie we Frankfurcie 20:00. Wylot z Frankfurtu 22:05. Przylot do Krakowa  o godzinie 23:35.  Zakończenie pielgrzymki.

UWAGA! Zastrzegamy sobie: 1. możliwość zmian w programie na zasadzie przestawień kolejności zwiedzania, 2. możliwość odwołania wyjazdu w przypadku niezebrania minimalnej liczby wymaganych osób, 3. możliwość zmiany w programie wynikających z działania siły wyższej.

ŚWIADCZENIA:

 • przelot samolotem na trasie Kraków – Stambuł – Kraków, z przesiadką we Frankfurcie,
 • bagaż podręczny , bagaż rejestrowany 23 kg ,
 • przejazd autokarem turystycznym na terenie Turcji,
 • ubezpieczenie  KL – koszty leczenia: 40 tyś euro i NNW – następstwa nieszczęśliwych wypadków: 4 tyś euro,
 • ubezpieczenie KL od chorób przewlekłych z wyjątkiem chorób nowotworowych,
 • ubezpieczenie obejmuje ochroną zachorowanie na COVID podczas wyjazdu,
 • noclegi w hotelach klasy turystycznej , pokoje standard 2 z łazienkami,
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem,
 • opiekę polskojęzycznego pilota,
 • śpiewnik pielgrzyma,
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • Składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy,
 • System Tour Guide.

WAŻNE:

 • Opłata 140 euro – opłata obligatoryjna, płatna u pilota w dniu rozpoczęcia pielgrzymki. Obejmuje koszty dewizowe związane z realizacją programu jak np. bilety wstępów do zwiedzanych miejsc, opłata za przewodników lokalnych, parkingi, opłaty drogowe, opłaty klimatyczne w hotelach itp.; Transfer w Polsce Rzeszów – Kraków – Rzeszów – 100 zł / os
 •  

 DODATKOWE USŁUGI – dla chętnych, dodatkowo płatne:

 • dopłata do pokoju jednoosobowego 210 euro / os;,
 • napoje do posiłków inne niż woda,
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – należy zgłosić do biura bezpośrednio przy podpisaniu umowy,
 • prywatne wydatki i inne nie objęte programem,
 • taca na mszach świętych,
 • wieczór Turecki,
 • lot balonem,
 • rejs po Bosforze.

CENA: Grupa min 43 osoby: 540 euro + 1450 zł. Grupa min 32 osoby do 42: 560 euro + 1550 zł. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca.

Zapisy  i informacje:  Ks. Marek Dzik, tel.: 17 854 10 20, mail: judatadeusz31@gmail.com, lub po Mszach Św. w zakrystii kościoła pw. św. Judy Tadeusza w Rzeszowie. Zgłoszenia do 9 czerwca 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.