20 Niedziela Zwykła Rok C (14.08.2022r.)

 • W dniu dzisiejszym o godz. 18.00 Mszą św. wigilijną rozpoczynamy Uroczystość Wniebowzięcia NMP.
 • W poniedziałek 15.08 Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Obecność na Mszy św. dla każdego wierzącego katolika jest obowiązkowa. Msze św. jak w niedzielę. Kazania głosi ks. Łukasz Chłopek pracujący w Kazachstanie. Po Mszach św. zbiórka do puszek na misje w Kazachstanie.
 • We wtorek wieczorem Msza św. wotywna i litania do św. Judy Tadeusza. 
 • W środę wsp. Św. Jacka. Po Mszy św. wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 • W sobotę wsp. św. Bernarda. 
 • Zapraszamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: W „Niedzieli” zachęcamy do przeczytania artykułu pt. „W niebo wzięta”,
  a w „Gościu Niedzielnym” art. pt. „Polityka pamięci”.
 • Panu kościelnemu i Pani z Odnowy w Duchu Świętym Dziękujemy za przygotowanie dekoracji w kościele. 
 • W ostatnim czasie z naszej parafii zmarła Teresa Miąsik lat 84. „Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci…”
 • Z naszej parafii w tym roku odchodzą: ks. dr Wojciech Radomski oraz ks. mgr Jarosław Młodecki. Jesteśmy im bardzo wdzięczni, za ich obecność, pracę i modlitwę

Ks. Wojciech Radomski przebywał u nas 2 lata. Odpowiadał za jedną grupę młodzieży do bierzmowania, koordynował działania organizacyjne związane z bierzmowaniem, czuwał nad Odnową w Duchu Świętym. Uczył w szkole społecznej poza naszą parafią, wykonywał pozostałe zadania duszpasterskie, takie jak odprawianie Eucharystii, spowiedź, odwiedziny chorych w I piątki miesiąca, praca w kancelarii parafialnej etc. W diecezji uczył w seminarium Pisma Świętego, był odpowiedzialnym za Studium Biblijne. Obecnie podjął wyzwanie misyjne
i udaje się do Papui Nowej Gwinei. Życzymy mu wielu łask Bożych, dużo zdrowia, oraz światła i mocy Ducha Świętego w tak odległym od nas geograficznie
i kulturowo kraju.

Ks. Jarosław Młodecki przebywał u nas 3 lata. Od 2 lat pełnił funkcję tzw. seniora, czyli odpowiadał za sprawy organizacyjne dotyczące koordynacji pracy księży. Uczył dzieci w SP nr 16 oraz w Szkole Językowej „Promar”. Opiekował się Kręgiem rodzin, Grupą misyjną, jedną grupą młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, ministrantami i Oazą. W drugim roku kapłaństwa ministrantów „oddał” księdzu Jerzemu. Wraz z Paniami katechetkami był odpowiedzialnym za przygotowanie dzieci do I Komunii św. W diecezji pomagał przy KSM-ie. Podobnie jak Ksiądz Wojciech oprócz w/w funkcji wykonywał pozostałą pracę duszpasterską. Został przeniesiony do Nowego Żmigrodu do sanktuarium bł. Findysza. Życzymy mu wielu łask Bożych, zdrowia, oby pobyt w nowym miejscu był dla niego czasem radości z pełnionej posługi kapłańskiej.

Obu obejmujmy nasz ą modlitewną opieką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.