Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada

W dniu 11 listopada w piątek obchodzimy 104 rocznicę odzyskania niepodległości. Jest to ustawowo dzień wolny od pracy. To wielkie święto wszystkich Polaków, niezależnie od światopoglądu. Tym niemniej trzeba pamiętać, że gdyby nie Kościół Katolicki i wiara w Chrystusa milionów Polaków przez 123 lata niewoli, świadomość polskości by nie przetrwała, ponieważ nie miała by wystarczająco mocnego fundamentu tożsamości narodowej opartej na chrześcijaństwie i nadziei na odzyskanie wolnego państwa. W życiu wszystkich ludzi, nie ma mocniejszej motywacji niż wiara w Boga.

Jako uczniowie Chrystusa wierzymy, wręcz jesteśmy pewni, że wolna Polska to zbiorowy wysiłek milionów naszych rodaków, często bezimiennych, ale również dar ze strony Pana Boga. Zapraszamy więc w tym dniu do udziału we Mszy św. dziękczynnej, ale też z prośbą o dalszą opiekę ze strony P. Boga, w tych tak trudnych i niepewnych czasach. Prosimy aby wywiesić flagi narodowe, pójść na różne imprezy związane z tym wydarzeniem organizowane przez Państwo, Samorządy, Organizacje Społeczne. W Rzeszowie główna Msza św. będzie miała miejsce o godz. 10.00 w Farze, a po niej nastąpi składanie wieńców pod pomnikiem.

Zapraszamy na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych podczas programu “Patriotyczna schadzka z Jednego Serca Jednego Ducha” 11 listopada 2022 r. w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie o godz. 17.17. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc konieczna jest internetowa rejestracja udziału: jednegoserca.pl/schadzka

W dniu 11 listopada br., aby podkreślić uroczysty charakter tego dnia, Episkopat Polski udzielił dyspensy od spożywania posiłków mięsnych. Korzystając z niej pamiętajmy, aby w zamian złożyć dobrowolną ofiarę na szlachetny cel lub pomodlić się w jakieś ważnej intencji.   

W naszym kościele Msze św. o godz. 6.30; 9.00; 18.00. Na Mszy św. o godz. 9.00 będzie śpiewał chór „Emmanuel”, a po Mszy św. zaprezentuje spektakl słowno-muzyczny. Serdecznie zapraszamy.   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *