34 Niedziela Zwykła Rok C (20.11.2022r.)

 • W dniu dzisiejszym Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Zbiórka do puszek na ubogie kościoły w naszej Diecezji.  
 • We wtorek wsp. św. Cecylii patronki osób wykonujących śpiewy kościelne. Wieczorem na Mszy św. zaśpiewa nasz chór „Emmanuel” . Następnie litania do św. Judy Tadeusza. 
 • W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, następnie zapraszamy do dolnego kościoła na Krąg Biblijny.  
 • Ks. Proboszcz zaprasza w piątek po Mszy św. wieczornej na plebanię Akcję Katolicką
  i Honorową Straż Najświętszego Sakramentu.
 • W przyszłą Niedzielę będziemy przeżywali 1 Niedzielę Adwentu. Po Mszach Św. będziemy zbierali podpisy pod inicjatywą ustawodawczą pt. „Aborcja to zabójstwo”, która ma uniemożliwić omijanie prawa antyaborcyjnego w naszej Ojczyźnie. Będzie potrzebny numer PESEL. Zbiórka do puszek na tzw. jesienną pomoc dla WSD w Rzeszowie.
 • Dzieci ze szkół podstawowych zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie na najpiękniejszy własnoręcznego wykonany lampion adwentowy. Wykonane lampiony proszę przynieść 4 grudnia w niedzielę na Mszę św., o godz. 11.00.
 • Wypominki o godz. 17.30. W piątek kończymy modlitwy wypominkowe.
 • 28 listopada o godz. 19.00 w kinie „Helios” w „Galerii Rzeszów” będzie wyświetlany film o ks. kard. Wyszyńskim pt. „Prorok”. Cena biletu 15 zł. Osoby chętne proszone są
  o zapisywanie się w zakrystii do najbliższego czwartku.
 • Zostały wydrukowane specjalne karteczki na których można pisać prośby do Matki Bożej i św. Judy Tadeusza. Znajdują się na stoliku z tyłu kościoła oraz przy Matce Bożej.
 • W dalszym ciągu trwa remont kaplicy, korytarzy i ubikacji w dolnym kościele. Prosimy o wyrozumiałość.
 • Przestrzegamy wszystkie starsze osoby przed oszustami metodą „na wnuczka”. Polega ona na tym, że dzwoni rzekomy wnuczek lub wnuczka, twierdząc, że stało się jakieś ogromne nieszczęście i aby zapobiec jego skutkom, należy jak najszybciej przekazać wszystkie posiadane w domu pieniądze rzekomemu wysłannikowi wnuczka lub wnuczki.
 • W ostatnim czasie z naszej parafii zmarli: Paweł Domański lat 88; Krystyna Kowalska lat 81; Czesława Wójcik lat 82. „Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niech im świeci…”
 • Caritas Polska proponuje nam udział w programie „Rodzina – Rodzinie dla Ukrainy”. Chodzi o całoroczne wsparcie dla rodziny mieszkającej na Ukrainie. Wysokość wsparcia jednej osoby na jeden miesiąc wynosi 325 zł. Osoby, które chciały by pomagać indywidualnie proszone są o zgłoszenie się w zakrystii po odpowiedni formularz. Osoby, które pragną się dołączyć do wsparcia grupowego, które organizuje nasza parafia, proszone są o zgłoszenie się w zakrystii i zadeklarowanie dobrowolnej kwoty, którą przekażą na pomoc ukraińskiej rodzinie jednorazowo lub co miesiąc przez cały rok.
 • Caritas prosi o zabieranie pustych paczek z kościoła, wypełnienie ich potrzebnymi środkami żywności oraz chemii, dla ludności na Ukrainie oraz przyniesienie ich od kościoła parafialnego. Parafia przekaże je do punktu zbiórki Caritas. .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *