2 Niedziela Wielkiego Postu (05.03.2023r.)

  • W dniu dzisiejszym przeżywamy 2 Niedzielę Wielkiego Postu, a jednocześnie „Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami pod hasłem „Z misjonarzami budujemy Kościół”. Po Mszach św. zbiórka do puszek na misje.Zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17.00.
  • We wtorek wieczorem Msza św. wotywna i litania ku czci św. Judy Tadeusza.   
  • W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nowennę ku czci MB Nieustającej Pomocy, a następnie na krąg biblijny w dolnym kościele.
  • W piątek 10 marca po Mszy św. o godz. 18.00 i drodze krzyżowej Ks. Proboszcz zaprasza Akcję Katolicką i Honorową Straż Najświętszego Sakramentu na spotkanie na plebanię.  
  • W sobotę 11 marca na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św., które otrzymają książeczki pierwszokomunijne.
  • 26 marca o godz. 9.00 rozpocznie się rowerowa droga krzyżowa z naszej parafii do Iwierzyc i z powrotem. Osoby chętne mogą zgłaszać się w zakrystii i uzyskać szersze informacje.
  • Trwają zapisy do parafialnego przedszkola Św. Rodziny na rok 2023/2024. Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się gablotce przed kościołem.
  • 1 czerwca bieżącego roku będziemy przeżywali 80 rocznicę mordu na Polakach dokonanego przez hitlerowskich Niemców, który miał miejsce na terenie naszej parafii. Planujemy uroczystości upamiętniające te wydarzenia, W związku z tym prosimy, aby do zakrystii osobiście lub telefonicznie (17 854 10 20) zgłaszali się świadkowie mordu i rodziny osób pomordowanych. 
  • W zakrystii są do nabycia baranki w cenie 8 zł. za sztukę. 1 zł. przeznaczano jest na naszą Caritas parafialną, 7 zł. na Caritas Diecezjalną.
  • W ostatnim czasie z naszej parafii zmarli: Anna Czekan lat 84; Czesław Widak lat 77. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci…

Ksiądz Kustosz zaprasza do udziału w uroczystościach odpustowych ku czci św. Józefa w diecezjalnym Sanktuarium św. Józefa w Rzeszowie – Staromieściu. Szczegółowy program znajduje się na przesłanych do parafii plakatach. Zaproszenie przesyłam w załączniku.

W dniach od 10 do 12 marca w Domu Diecezjalnym TABOR w Rzeszowie  odbędzie się prowadzony przez Szkołę Nowej Ewangelizacji św. Pawła VI  Kurs Nowe Życie. Są to rekolekcje adresowane do osób chcących doświadczyć spotkania z Bogiem i pogłębić dar żywej wiary. Zapraszamy szczególnie osoby działające już w różnych ruchach czy wspólnotach. To czas na zapoczątkowanie lub odnowienie swojej więzi z Jezusem i Kościołem. Jest to podstawowy kurs ewangelizacyjny przekazujący Kerygmat, prowadzą go w większości osoby świeckie odpowiednio do tego przeszkolone. Więcej informacji na stronie: www.sne.rzeszow.pl  lub u ks. Piotra Gnata dyrektora SNE (tel. 509 554 335).

Katolicka grupa odnowy w Duchu Świętym „Miriam” zaprasza na nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duszy, ciała i psychiki w dniu 8 marca o godz. 18.00 w DD Tabor. W planie: konferencja, Msza Święta i modlitwy.

Zachęcamy do przekazania 1,5 % podatku na Katolickie Radio VIA. Wypełniając formularz PIT należy wpisać numer KRS 0000309499, natomiast w polu oznaczonym jako cel szczegółowy wpisać „Radio VIA”. Informacje dotyczące innych form wsparcia diecezjalnej rozgłośni dostępne na stronie www.radiovia.com.pl

Instytut Teologiczno-Pastoralny im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie przyjmuje zapisy wszystkich osób chętnych na Kurs dla fotografów i kamerzystów liturgicznych. Dokładny termin rozpoczęcia się kursu zostanie podany po utworzeniu się grupy. Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie, tel. 17/ 871-24-03 lub mailowo: instyjsp@rzeszow.opoka.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *