4 Niedziela Wielkiego Postu (19.03.2023r.)

 • Przeżywamy 4 Niedzielę Wielkiego Postu. Ks. prał. Józef Stanowski obchodzi imieniny. Z tej okazji życzmy mu, przez przyczynę św. Patrona, wiele łask Bożych, dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności. Zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17.00. Po Mszy św. o godz. 9.30 zapraszamy do dolnego kościoła na półgodzinne przedstawienie o św. Stanisławie Kostce, które przedstawi grupa teatralna z par. św. Jana Pawła II we Lwowie. Teatr występował w różnych krajach Europy w wielu parafiach, w szpitalach a także ponad 100 razy wystąpił w więzieniach w Polsce i na Ukrainie. Po spektaklu będzie można go wesprzeć finansowo dowolną ofiarą.
 • W poniedziałek Uroczystość św. Józefa przeniesiona z niedzieli. Msze św. o godz. 6.30; 9.00; 16.30; 18.00. Kancelaria nieczynna.
 • We wtorek wieczorem Msza św. wotywna i litania ku czci św. Judy Tadeusza.
 • W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nowennę ku czci MB Nieustającej Pomocy, a następnie na krąg biblijny w dolnym kościele.
 • W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Św. o godz. 6.30; 9.00; 15.00; 16.30; 18.00. Na Mszy św. o godz. 15.00 JE Ks. Bp Ordynariusz Jan Wątroba udzieli bierzmowania 78 chłopcom i dziewczętom z naszej parafii. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
 • W związku ze zbliżającym się bierzmowaniem podajemy następujące informacje: Planowane próby przed bierzmowaniem: niedziela 19 marca po Mszy św. o godz. 12.30; w czwartek 23 marca o godz. 17.00, w piątek 24 marca o godz. 19.00, w sobotę 25 marca (dzień bierzmowania) o godz. 14.00. Spotkanie obowiązkowe dla tych, którzy nie uczestniczyli w Dniu Skupienia w Domu Diecezjalnym Tabor – w niedzielę 19 marca od ok. godz. 14.30 tj. po zakończeniu próby, do ok. godz. 17.00. Spowiedź w czwartek 23 marca od godz. 17.30.
 • W zakrystii są do nabycia baranki paschalne rozprowadzane przez Caritas Diecezji. Caritas naszej parafii rozpoczyna zbiórkę żywności dla osób potrzebujących. Tradycyjnie wkładamy ją do kosza przy ołtarzu Maki Bożej. Zbiórka potrwa do 29 marca.
 • W ostatnim czasie z naszej parafii zmarli: Edward Mendoń lat 84, Franciszek Mirek lat 82. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci…
 • Przypominamy, że 26 marca o godz. 9.00 rozpocznie się rowerowa droga krzyżowa z naszej parafii do Iwierzyc i z powrotem. Osoby chętne mogą zgłaszać się w zakrystii i uzyskać szersze informacje.
 • Trwają zapisy do parafialnego przedszkola Św. Rodziny na rok 2023/2024. Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się gablotce przed kościołem.
 • 1 czerwca bieżącego roku będziemy przeżywali 80 rocznicę mordu na Polakach dokonanego przez hitlerowskich Niemców, który miał miejsce na terenie naszej parafii. Planujemy uroczystości upamiętniające te wydarzenia, W związku z tym prosimy, aby do zakrystii osobiście lub telefonicznie (17 854 10 20) zgłaszali się świadkowie mordu i rodziny osób pomordowanych. 

Zachęcamy do przekazania 1,5 % podatku na Katolickie Radio VIA. Wypełniając formularz PIT należy wpisać numer KRS 0000309499, natomiast w polu oznaczonym jako cel szczegółowy wpisać „Radio VIA”. Informacje dotyczące innych form wsparcia diecezjalnej rozgłośni dostępne na stronie www.radiovia.com.pl

Instytut Teologiczno-Pastoralny im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie przyjmuje zapisy wszystkich osób chętnych na Kurs dla fotografów i kamerzystów liturgicznych. Dokładny termin rozpoczęcia się kursu zostanie podany po utworzeniu się grupy. Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie, tel. 17/ 871-24-03 lub mailowo: instyjsp@rzeszow.opoka.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *