23 Niedziela (10.09.2023r.)

 • W dzisiejszą niedzielę przeżywamy beatyfikację rodziny Ulmów w Markowej. Transmisja Mszy św. w TVP 1 od godz. 9.30. Różaniec o godz. 17.30. Rozpoczyna się XIII Tygodnia Wychowania.
 • We wtorek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Rzeszowskiej. Odpust u OO. Bernardynów. Po Mszy św. wieczornej litania ku czci św. Judy Tadeusza.
 • W środę wsp. św. Jana Chryzostoma. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną ku czci MB Fatimskiej, a następnie Nowennę do MB Nieustającej Pomocy i Nabożeństwo fatimskie.  
 • W czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Ks. Proboszcz zaprasza na spotkanie wszystkie Róże różańcowe do dolnego kościoła na godz. 16.45.    
 • W piątek wsp. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Po Mszy św. wieczornej Ks. Proboszcz zaprasza na spotkanie na plebanię członków Honorowej Straży Najświętszego Sakramentu, jak również mężczyzn zainteresowanych Strażą.  
 • W sobotę wsp. św. męczenników Korneliusza i Cypriana.
 • W przyszłą niedzielę 17.09 będziemy obchodzili 57. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Radia VIA. Na Mszę św. o godz. 12.30 zapraszamy rodziców i kandydatów do sakramentu bierzmowania z kl. VIII. Po Mszy św. krótkie spotkanie organizacyjne. 
 • W naszej parafii jeszcze przez tydzień będziemy gościli figurkę MB Brzemiennej zawierającą relikwie św. Jana Pawła II. Jest to okazja do modlitwy w intencji rodziców spodziewających się dziecka, a także rodziców, którzy starają się o dziecko. Pożegnanie figurki Matki Bożej w sobotę 16.09 po Mszy św. wieczornej.
 • Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. W „Niedzieli” proponujemy m. in. art. pt. dotyczący rodziny Ulmów, a w „Gościu Niedzielnym” art. pt. „Małżeństwa w Kościele, Kościół w domu”.
 • W ostatnim czasie z naszej parafii zmarli: Kazimierz Trzeciak lat 72; Michał Śliwiński lat 85. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niech im świeci…” 
 • Samorządowa Rada Osiedla Kmity zaprasza wszystkich chętnych na wycieczki krajoznawcze dla seniorów, dorosłych, rodziców z dziećmi i młodzieży pozyskane z projektu RBO. Są one bezpłatne. Mogą w nich wziąć udział tylko mieszkańcy naszego osiedla. Zapisy i szczegóły w sekretariacie SP nr 16.
 • Rozpoczęły się zapisy na kurs liturgiczny dla dorosłych prowadzony przez Akademię Liturgiczną. Jest to kurs, który ma pomóc dorosłym osobom głębiej uczestniczyć w liturgii parafialnej. Zajęcia odbywają się w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w pierwsze czwartki miesiąca o godzinie 20:00 od października do czerwca. Jest też możliwość uczestnictwa zdalnego. Więcej informacji oraz zapisy na stronie www.akademialiturgiczna.pl oraz na facebook.com/AkademiaLiturgiczna
 • Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie prowadzi nabór kandydatów na rok szkolny 2023/2024. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów, przyjęcia, można uzyskać w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 -13.00 tel. (17) 871-24-00 lub (17) 871-24-03. Informacje są podane na stronie studium www.dsorzeszow.pl oraz na plakacie. Zgłoszenia przyjmowane są do 16 września bieżącego roku w sekretariacie Instytutu. Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się 16 września (w sobotę) o godz. 9.00 w budynku Instytutu Teologiczno-Pastoralnego.
 • Duszpasterstwo Rodzin ogłasza nabór na kolejną edycję Studium Życia Rodzinnego. Zachęcamy do udziału  parafian, szczególnie tych którzy mogliby w przyszłości posługiwać w Poradniach Rodzinnych, do udziału w Studium. Ukończenie Studium jest podstawą do otrzymania misji Doradcy Życia Rodzinnego w Diecezji Rzeszowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *