24 Niedziela (17.09.2023r.)

 • W dzisiejszą niedzielę obchodzimy 57. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Radia VIA. Różaniec o godz. 17.30. Na Mszę św. o godz. 12.30 zapraszamy rodziców i kandydatów do sakramentu bierzmowania z kl. VIII. Po Mszy św. krótkie spotkanie organizacyjne. Po Mszach św. harcerze ze Szczepu „Niezłomnych”, wręczają ulotki zachęcające dzieci i młodzież do dołączenia do ich grona. 17.09 przypada wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Na ołtarzu znajdują się jego relikwie. Zachęcamy do modlitwy za jego wstawiennictwem. Zapraszamy do wzięcia udziału w „Marszu dla życia i rodziny”, który rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.00 w par. św. Jadwigi w Rzeszowie.    
 • W poniedziałek wsp. św. Stanisław Kostki, patrona Polski. Jest to dzień imienin ks. prał. Stanisława Tomkowicza, pierwszego proboszcza parafii i budowniczego kościoła. Ks. Prałatowi z tej okazji, za przyczyną świętego Patrona, życzymy wielu łask Bożych; światła i mocy Ducha Św., pogody serca, zdrowia oraz ludzkiej życzliwości. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież i wszystkie dzieci z naszej parafii, a zwłaszcza przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Św.
 • We wtorek na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. wotywną  i litanię ku czci św. Judy Tadeusza.
 • W środę 20.09 wsp. św. męczenników koreańskich. Wieczorem Msza św. wotywna
  i Nabożeństwo ku czci MB Nieustającej Pomocy. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. Następnie spotkanie organizacyjne. Na godz. 19.00 Ks. Proboszcz zaprasza na spotkanie kręgu biblijnego do dolnego kościoła.
 • W czwartek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Ks. Proboszcz zaprasza „Caritas” na spotkanie na plebanię na godz. 16.45. Po Mszy św. wieczornej Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na adoracją Najświętszego Sakramentu.
 • W sobotę wsp. św. O. Pio.  
 • W przyszłą niedzielę 24.09 na godz. 12.30 zapraszamy rodziców i młodzież z kl. VII, która pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania w 2025 r. Po Mszy św. zapisy i krótkie spotkanie organizacyjne.   
 • Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. W zakrystii jest bardzo ciekawy dodatek do „Niedzieli” w cenie 15 zł. za szt.
 • Bardzo dziękujemy p. Mateuszowi za bezpłatne wykonanie prac koparką, paniom Marii i Annie za przystrojenie kwiatami kościoła.
 • W ostatnim czasie z naszej parafii zmarła: Mari Sarna lat 86. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci…” 
 • Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie zaprasza na bezpłatny pokaz etiudy filmowej w wirtualnej rzeczywistości (VR) oraz wystawy „Świadectwo pomocy” o losach błogosławionej rodziny z Markowej. Bezpłatne pokazy dla wszystkich chętnych będą odbywać się w dniach 10–24 września, w godzinach 10:00-18:00 (wejścia co 40 min, ostatnie o godz. 17:20), w specjalnej dwuczęściowej instalacji znajdującej się na parkingu IPN w Rzeszowie przy ul. Słowackiego 18.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *