Katechezy przedmałżeńskie

KATECHEZY PRZEDMAŁŻEŃSKIE

Osoby przygotowujące się do Sakramentu Małżeństwa obok rozmowy z duszpasterzem w Kancelarii Parafialnej oraz katechezy przedślubnej, zobowiązane są do uczestnictwa w Katechezie przedmałżeńskiej. Zapraszamy narzeczonych, którzy jeszcze nie uczestniczyli w tego typu spotkaniach.

Zapisy na katechezy przedmałżeńskie – ze względu na dużą liczbę katechez w różnych parafiach i ośrodkach rekolekcyjnych na razie nie planujemy zapisów.

Zapisy przez Internet na adres mailowy parafii: judatadeusz31@gmail.com 

Zapisujemy zgodnie z kolejnością zgłoszeń, do wyczerpania miejsc. Potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia jest otrzymanie maila zwrotnego z zaproszeniem na katechezy.

Warunkiem otrzymania zaświadczenia ukończenia katechez przedmałżeńskich jest uczestnictwo we wszystkich spotkaniach.

Koszt

 

 Katechezy Przedślubne    

14; 21; 28 września o godz. 18.00:

Obejmują one 3 wspólne spotkania w dolnym kościele, 

Następnie rozpoczną się indywidualne spotkania z parami.

W celu zapisu prosimy dzwonić na nr tel: 513 076 264 lub kierować e-mail na adres: poradniarodzinna@poczta.fm. Potwierdzenie zapisu będzie drogą mailową w ciągu kilki dni roboczych. Liczba miejsc ograniczona.

    Czas potrzebny do odbycia katechez to minimum 3 miesiące. Zachęcamy do skorzystania z wcześniejszych terminów i nieodkładania katechez na ostatnie miesiące przed ślubem.

   Zaświadczenie o ukończeniu katechez przedślubnych jest ważne bezterminowo.

    Informacje o katechezach przedślubnych w innych parafiach diecezji dostępne na stronie: www.rodzina.diecezja.rzeszow.pl

   Tematyka konferencji: Konferencja I Teologia sakramentu małżeństwa /Kapłan/ Miłość narzeczeńska, małżeńska, odpowiedzialne rodzicielstwo /Doradca ŻR/ Fizjologia płodności, wprowadzenie metody NPR Konferencja II Etyka miłości małżeńskiej /Kapłan/ Wymogi miłości małżeńskiej / Doradca ŻR/ Konferencja III Rodzina w służbie życiu /Kapłan/ Zagrożenia życia rodzinnego /Doradca ŻR/

***

   Rozmowy indywidualne w Poradni Rodzinnej, odbywają się od poniedziałku do piątku, w godzinach popołudniowych – w ustalonym indywidualnie z Doradcą terminie. OPŁATA: Od 2017r. odpłatność za katechezy przedślubne wynosi 150 zł od pary – płatne na I spotkaniu – konferencji. Opłata jest przeznaczona na pokrycie kosztów materiałów dla narzeczonych. Po uiszczeniu opłaty narzeczeni otrzymują zestaw materiałów i pomocy.

Zestaw obejmuje:

• książkę „Rozpoznawanie okresowej płodności małżeństwa” dr Teresa Kramarek

• zeszyt ćwiczeń • zeszyt czystych – kart

• płyta CD „ Podstawy Rozpoznawanie Płodności”

• książkę „ Lekceważone zagrożenie, czyli antykoncepcja niszczy małżeństwo”

• termometr elektroniczny do pomiaru PTC

Kontakt do poradni rodzinnej:

tel.: 513 076 264

e-mail: poradniarodzinna@poczta.fm

*** ZAPRASZAMY ***

 
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.