Poradnia Rodzinna

Poradnia rodzinna zajmuje się m. in. przygotowaniem narzeczonych do zawarcia sakramentu małżeństwa, prowadząc katechezy przedślubne.

Kolejny termin rozpoczęcia katechez przedślubnych:

14; 21; 28 września godz. 18.00  – 3 wspólne katechezy.

Następnie rozpoczną się indywidualne spotkania z parami. Całość kursu trwa ok. 3 miesięcy.

W celu zapisu prosimy dzwonić na nr tel: 513 076 264 lub kierować e-mail na adres: poradniarodzinna@poczta.fm. Potwierdzenie zapisu będzie drogą mailową w ciągu kilki dni roboczych. Liczba miejsc ograniczona.

Zachęcamy do skorzystania z wcześniejszych terminów i nieodkładania katechez na ostatnie miesiące przed ślubem.

Zaświadczenie o ukończeniu katechez przedślubnych jest ważne bezterminowo.

Tematyka konferencji: Konferencja I Teologia sakramentu małżeństwa /Kapłan/ Miłość narzeczeńska, małżeńska, odpowiedzialne rodzicielstwo /Doradca ŻR/ Fizjologia płodności, wprowadzenie metody NPR Konferencja II Etyka miłości małżeńskiej /Kapłan/ Wymogi miłości małżeńskiej / Doradca ŻR/ Konferencja III Rodzina w służbie życiu /Kapłan/ Zagrożenia życia rodzinnego /Doradca ŻR/

***

Rozmowy indywidualne w Poradni Rodzinnej, odbywają się od poniedziałku do piątku, w godzinach popołudniowych – w ustalonym indywidualnie z Doradcą terminie. OPŁATA: 150 zł od pary – płatne na I spotkaniu – konferencji. Opłata jest przeznaczona na pokrycie kosztów materiałów dla narzeczonych. Po uiszczeniu opłaty narzeczeni otrzymują zestaw materiałów i pomocy.

Zestaw obejmuje:

  • książkę „Rozpoznawanie okresowej płodności małżeństwa” dr Teresa Kramarek
  • zeszyt ćwiczeń • zeszyt czystych – kart
  • płyta CD „ Podstawy Rozpoznawanie Płodności”

• książkę „ Lekceważone zagrożenie, czyli antykoncepcja

*** ZAPRASZAMY***

Informacje o katechezach przedślubnych w innych parafiach diecezji jest dostępne na stronie: www.rodzina.diecezja.rzeszow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.