2 Niedziela Adwentu 10.12.2017 r.

1.     W dzisiejszą niedzielę, siostry Karmelitanki z Mielca po każdej Mszy świętej, przeprowadzają zbiórkę ofiar na rozbudowę Przedszkola Katolickiego. Prosimy o ofiarność.

2.     W poniedziałek po wieczornej Mszy świętej adoracja Wspólnoty Intronizacji NSPJ.

3.     W środę, 13 grudnia we wspomnienie św. Łucji, będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu stanu wojennego. Modlimy się w tym dniu szczególnie w intencji Ojczyzny. Po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej i św. Judy Tadeusza.

4.     W czwartek wspomnienie św. Jana od Krzyża.

5.     W czwartek zapraszamy do naszej parafii na katechezę dla dorosłych pt. „Opowieść zawarta w liturgii”, którą poprowadzi liturgista – ks. dr Sławomir Jeziorski. Spotkanie rozpocznie się o godz. 1830, w dolnym kościele. Gorąco zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją wiarę i wiedzę religijną.

6.     W sobotę, 16 grudnia rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezusa, natomiast w dniach od 17 do 24 grudnia zaczynamy bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Informujemy, że spowiedź w naszej parafii będzie miała miejsce 22 grudnia, w piątek.

7.     Z inicjatywy Stowarzyszenia Rodzin Katolickich z naszej parafii, w sklepach osiedlowych zostały wystawione oznakowane kosze, w których można składać zakupiony towar dla rodzin potrzebujących wsparcia, w ramach przedświątecznej akcji „Serce dla Serca”.

 8.     Caritas działające przy naszej parafii zbiera żywność dla potrzebujących. Dary można składać do kosza przy ołtarzu Matki Bożej. W imieniu wszystkich obdarowanych serdecznie dziękujemy.

 9.     W ramach pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.

10.  Przypominamy, że Adwencie Msze święte roratnie o godz. 1800. W soboty roraty o godz. 700. Szczególnie zapraszamy dzieci z lampionami na procesję do ołtarza. Dzieci na karteczkach przynoszą dobre uczynki z których będzie losowana osoba do opieki nad figurką Matki Bożej.

11.  W zakrystii do nabycia świece Caritas oraz opłatki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.