5 Wielkiego Postu 18.03.2018 r.

       W dzisiejszą niedzielę kończymy nasze rekolekcje wielkopostne. Księdzu rekolekcjoniście dziękujemy za głoszone nam Słowo Boże i życzymy wielu łask od Boga. Dzisiaj jeszcze nauki podczas każdej Mszy świętej i na Gorzkich Żalach o godz. 1700.

       Podczas dzisiejszego nabożeństwa Gorzkich Żali będzie zbierana składka, przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Prosimy o ofiarność.

       W poniedziałek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

       W czwartek zapraszamy do naszej parafii na katechezę dla dorosłych pt. „Sakrament chrztu”, którą poprowadzi liturgista – ks. dr Sławomir Jeziorski. Spotkanie rozpocznie się o godz. 1830 w dolnym kościele.

       W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego Osiedla – początek po Mszy świętej o godzinie 1830. Zapraszamy wszystkich na jedną, wspólną w tym dniu Drogę Krzyżową.

       W sobotę w naszej Parafii dzień spowiedzi wielkopostnej. Zaproszeni kapłani będą spowiadali od godziny 900 – 1200 z przerwą od 1030 – 1100 i od godziny 1600 – 1900 z przerwą od 1800 – 1830. Zachęcamy wszystkich do skorzystania ze spowiedzi, aby się dobrze przygotować do przeżycia Świąt Paschalnych.

       W sobotę w dniu spowiedzi od godziny 800 odwiedzimy chorych. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii. Z Komunią świętą, wszyscy księża pójdą także do tych z I piątku. Prosimy o ich nie zgłaszanie.

       W przyszłą niedzielę wyjątkowo o godz. 17oo (zamiast o 1800) będzie odprawiona wieczorna Msza święta. Po Mszy świętej, o godz. 1745 odśpiewamy Gorzkie Żale a po nich w miejsce kazania pasyjnego będzie wystawione w naszym kościele Misterium Męki Pańskiej. Misterium zostało przygotowane przez Szkoła Podstawowa nr 16, Centrum Sztuki Wokalnej i naszą parafię. Zachęcamy wszystkich parafian do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu pasyjnym.

W zakrystii do nabycia baranki wielkanocne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.