6 Niedziela Zwykła Roku B  (11.02.2024r.)

 • W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy wszystkich na różaniec o godz. 17.30. Osoby chore zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.30. W trakcie jej trwania otrzymają one sakrament namaszczenia chorych. Centralne obchody tej uroczystości odbędą się u OO. Bernardynów. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do abstynencji w Okresie Wielkiego Postu. Można wpisywać się, tzn. tylko imię, do książki abstynenckiej, która jak zwykle będzie wystawiona przy ołtarzu MB.
 • We wtorek Msza św. wieczorna i litania ku czci św. Judy Tadeusza.
 • W środę będziemy przeżywali Popielec, który rozpoczyna Wielki Post. Msze św. o godz. 6.30; 9.00; 16.30; 18.00. Obowiązuje post ścisły. Składka na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. Na godz. 16.30 zapraszamy młodzież kl. VIII przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, która otrzyma krzyże bierzmowanych. Po Mszy św. wieczornej Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy. Następnie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 24.00. Poszczególne grupy mogą się wpisać na listę w zakrystii. Proponujemy, aby prowadzona adoracja trwała od pełnej do połowy godziny, a czas rozpoczynający się od wpół do pełnej godziny był przeżywany w ciszy. Spotkania kręgu biblijnego rozpoczną się od przyszłej środy.    
 • W czwartek Ks. Proboszcz zaprasza Róże różańcowe na spotkanie w dolnym kościele o godz. 17.00. Na godz. 19.30 zaprasza Radę Parafialną na plebanię. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.  
 • Zapraszamy na drogi krzyżowe: w piątek o godz.: 16.30 – dla dzieci, o 18.30 – dla dorosłych, o 20.00 – dla młodzieży – o tej godzinie zapraszamy szczególnie młodzież z klas VII i VIII; w sobotę o godz. 8.00 dla wszystkich. W piątek Ksiądz proboszcz zaprasza rodziców młodzieży z kl. VIII na spotkanie w dolnym kościele po Mszy św. wieczornej i drodze krzyżowej.
 • W przyszłą niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17.00. Przez cały Wielki Post w niedziele nie będzie różańca.
 • Wzorem ubiegłych lat przez cały Wielki Post proponujemy całodniowy post o chlebie i wodzie w różnych intencjach pamiętając, że Pan Jezus powiedział: „ten rodzaj złych duchów można wypędzić tylko modlitwą i postem” (por. Mt 17,21). Chętne osoby wybierają sobie jeden dzień, za wyjątkiem Środy Popielcowej, Wielkiego Piątku i Niedziel. W ten sposób zawsze przynajmniej jedna osoba pości tworząc tzw. sztafetę postną. Zapisy w zakrystii – stawiamy znak X.
 • Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. W „Niedzieli” proponujemy m. in. art. pt. „Każdy poszukuje miłości”, w „Gościu Niedzielnym” art. pt. „Przestroga Benedykta”. Jest także do nabycia dwumiesięcznik „Misyjne Drogi” w bardzo ładnym kolorowym wydaniu. Cena 7 zł.
 • Młodzież naszej parafii prosi o oddawanie niepotrzebnych plecaków, w ramach projektu „Zwolnieni z teorii”, które zostaną przekazanie ludziom bezdomnym i potrzebującym. Prosimy je przynosić do zakrystii.
 • W ostatnim czasie z naszej parafii zmarli Maria Hałek lat 73; Zbigniew Muła lat 77. „Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”’
 • W piątek, 16 lutego br. odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Rzeszowa. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.00 pod Krzyżem Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów obok Zamku. Następnie rozważając poszczególne stacje Drogi Krzyżowej przejdziemy ulicami: Chopina, Aleją Lubomirskich, 3- go Maja, Plac Farny i ul. Sokoła do kościoła OO. Bernardynów, gdzie na zakończenie zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza. Zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie.
 • Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Rzeszowskiej zwraca się z prośbą o poinformowanie wiernych o możliwości przekazania odpisu 1,5% podatku na ich działalność. Szczegóły w załączniku. Z podobną prośbą zwracają się Siostry Sercanki prowadzące dom dla sierot w Boliwii. Można ich wesprzeć przekazując 1,5% podatku na fundację „Missio Cordis” (KRS 0000794610). Szczegóły na stronie www.missiocordis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *