Niedziela Palmowa (24.03.2024r.)

 • Przeżywamy Niedzielę Palmową, a jednocześnie zakończenie rekolekcji. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Podczas nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 17.00, będzie zbierana składka na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu. Na Mszy św. o godz. 18.00 zakończenie rekolekcji parafialnych. Bardzo dziękujemy ks. Pawłowi Koleśnikowiczowi za wygłoszone do nas słowo Boże.
 • We wtorek w godz. od 8.30-10.30 w dolnym kościele Caritas naszej parafii będzie rozprowadzała paczki dla osób potrzebujących. Bardzo dziękujemy Paniom z Caritasu a także wszystkim, którzy wsparli osoby potrzebujące zakupionymi produktami oraz gotówką. Spowiedź od godz. 17.00 do 19.30 z przerwą na Mszę św. wieczorną.
 • W środę spowiedź od godz. 17.00 do 19.30 z przerwą na Mszę św. wieczorną. Na godz. 19.30 zapraszamy osobę chętne do pomocy przy sprzątaniu kościoła.
 • W Wielki Czwartek rano nie ma Mszy Św. Wieczorem rozpoczyna się Triduum Paschalne, najważniejsze dni w kalendarzu liturgicznym w całym roku. Zachęcamy wszystkich do jak najliczniejszego udziału w tych misteriach.  W Wielki Czwartek pielgrzymka ministrantów i Oazy do Katedry na Mszę św. z biskupami i księżmi na godz. 10.00. Na godz. 13.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VIII. Spowiedź od godz. 17:00 do 17.45. O godzinie 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej połączona z umyciem nóg mężczyznom. Po Mszy świętej czuwanie modlitewne przy Ciemnicy do 23.00.
 • W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, ilościowy i jakościowy. Rozpoczęcie Adoracji w kościele o godz. 6.00. O godz. 8.30 modlitwa brewiarzowa. Od godz. 9.00 do 11.00 możliwość spowiedzi. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowa indywidualnie lub wspólnotowa o godz. 16.30. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 17.00, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie do 23.00. Adoracja prowadzona przez chór po zakończonej liturgii, a przez młodzież o godz. 20.00. Ofiary składane w Wlk. Piątek przy okazji adoracji Krzyża są przeznaczone na Boży Grób w Ziemi Św.
 • Wielka Sobota. Zachęcamy do tradycyjnej formy postu, polegającej na wstrzymaniu się od potraw mięsnych. Rozpoczęcie adoracji przy Grobie o godz. 6.00. Od godz. 6.00 do 7.30 możliwość spowiedzi. O godz. 8.30 modlitwa brewiarzowa. Poświęcenie pokarmów odbędzie się od godz. 9.00 do 13.00 co pół godziny, a także dodatkowo o godz. 16.00. O godz. 19.00 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej, prosimy przynieść świece. Następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00, ponieważ  z soboty na niedzielę następuje zmiana czasu, tzn. popychamy zegarki o godzinę do przodu.
 • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. jak w niedzielę.
 • Panów zapraszamy do zapisywania się w zakrystii na czuwanie przy Grobie Pańskim w piątek i sobotę razem ze Strażą Grobu Pańskiego.
 • W zakrystii są do nabycia baranki paschalne rozprowadzane przez Caritas Diecezji, a także specjalne numery „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. .
 • Do chorych z Komunią św. udamy się w następujących dniach: w poniedziałek ks. Ryszard i ks. Jerzy od godz. 8.00; w środę ks. Proboszcz, od godz. 8.00, w czwartek ks. Grzegorz. od godz. 8.30.   
 • W tym tygodniu kancelaria czynna w poniedziałek, wtorek i środę.
 • Bardzo dziękujemy wszystkim kierowcom, którzy usunęli samochody z parkingów na czas przycinania drzew.   
 • W ostatnim czasie z naszej parafii zmarli: Jan Olszewski lat 78; Teresa Latko lat 87; Aleksander Sobkowiak lat 86; Maria Dudek lat 93; Piotr Bober lat 74; Elżbieta Rejman lat 49. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *