2 Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego (07.04.2024r.)

  • Zmiana tajemnic różańcowych jak zwykle. Składka na Caritas. Po Mszy św., o godz. 12.30 obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII. Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i różaniec o godz. 17.15. Składamy skarbonki wielkopostne do kosza obok balasek. Zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach samorządowych i rozważnego oddania głosu na kandydatów, którzy zasługują na nasze zaufanie. 
  • W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona z 25 marca. Msze św. o godz. 6.30; 9.00; 16.30; 18.00. Kancelaria nieczynna.
  • We wtorek Msza św. wieczorna i litania ku czci św. Judy Tadeusza.
  • W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, następnie Ks. Proboszcz zaprasza na spotkanie kręgu biblijnego.
  • W czwartek Ks. Proboszcz zaprasza do dolnego kościoła na godz. 17.00 Róże różańcowe. Po Mszy św. wieczornej obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII.
  • W piątek na godz. 17.30 zapraszamy do spowiedzi kandydatów do bierzmowania z kl. VIII, ich rodziców, krewnych i świadków bierzmowania. Po Mszy św. wieczornej obowiązkowe spotkanie.
  • W sobotę nasza parafia będzie przeżywała bierzmowanie. Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania o godz. 15.00. Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży i ich rodziców.
  • Przyszła niedziela to Niedziela Biblijna. Nasza Parafia bierze udział w ogólnopolskiej akcji POLA NADZIEI. Będziemy gościć w naszej wspólnocie wolontariuszy, którzy będą rozdawali wszystkim kwiat ŻONKILA- symbol nadziei, za dobrowolne ofiary do puszek. Zebrane fundusze będą przeznaczone na potrzeby Podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Zapraszamy do wsparcia tego dzieła.
  • W ostatnim czasie z naszej parafii zmarli: Zbigniew  Worek lat 74; Emil Karlik lat 88. „Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci”.

W poniedziałek 8 kwietnia 2024 r. odbędzie się pochówek dzieci nienarodzonych. Rozpoczęcie Mszą św. w kaplicy na cmentarzu Wilkowyja o godz. 17:00. W niedzielę 7 kwietnia o godz. 18:30 w sanktuarium MB Rzeszowskiej odbędzie się wieczór modlitwy (Msza św. i Droga Światła) dla osób cierpiących po starcie dziecka organizowany przez Diakonię Życia.

Z okazji setnej rocznicy śmierci św. Józefa Sebastiana Pelczara w sobotę, 13 kwietnia 2024 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbędzie się konferencja naukowa dedykowana osobie i nauczaniu Świętego. Rozpoczęcie konferencji o godz. 9.00 celebracją Mszy św. w kaplicy seminaryjnej. Przewidywane zakończenie około godz. 12.30.

Akademia Liturgiczna zaprasza na warsztaty dla dorosłych czytających Słowo Boże podczas liturgii. Warsztaty odbędą się w sobotę, 27 kwietnia 2024, w Instytucie Teologiczno-Pastoralny, w Rzeszowie. Szczegóły na stronie https://akademialiturgiczna.pl/kursy/warsztaty,3/oto-slowo-boze,15 oraz na plakacie.

Zapraszamy na krótki kurs teologii praktycznej 3×3: Symfonia wiary. Kurs poprowadzi o dr Tomasz Samulnik OP. Na kursie przedstawione zostaną główne treści wiary oraz ich oddziaływanie ma muzykę i sztukę. Kurs odbywał się będzie przez trzy kolejne środy kwietnia (10,17,24) w godzinach 18.30-21.00.  Szczegóły na plakacie, zapisy na iwst.rzeszow.pl lub telefonicznie 880 913 812.

Katolicka wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Miriam, zaprasza na Wieczór Charyzmatyczny, który odbędzie się 10 kwietnia o godz. 18.00 w Domu Diecezjalnym Tabor. W planie: konferencja, Msza św. i modlitwy o uzdrowienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *