Uroczystość Wszystkich Świętych (01.11.2020 r.)

  • Dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Zmiana tajemnic różańcowych jak zwykle. O 17.30 różaniec za zmarłych. Rozpoczyna się tzw. „Różaniec do granic nieba”. Szczegóły poniżej.
  • W poniedziałek Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 6.30; 9.00 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej procesja za zmarłych. Kancelaria nieczynna.  
  • We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu za Kościół, zmarłych i Ojczyznę od godz. 7.30 do 18.00 prowadzona przez Grupę Intronizacji NSPJ. Również we wtorek rozpoczynamy wypominki w czasie których będziemy się modlić za zmarłych przez cały listopad od poniedziałku do piątku po Mszach św. wieczornych. Wypominki można składać do 15.11 do skrzynek znajdujących się przy ołtarzu MB oraz na stoliku przy zakrystii. Osoby, które nie mogą przyjść do kościoła, mogą przesyłać drogą mailową imion zmarłych bliskich Osób: Judatadeusz31@gmail.com. Dobrowolną ofiarę można przekazać przelewem internetowym na konto parafii z dopiskiem „Wypominki 2020”. Nr konta: 24 8642 1126 2012 1106 9324 0001.
  • W środę wsp. św. Karola Boromeusza. Po Mszy św. wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z wypominkami. Następnie spotkanie biblijne dla chętnych w dolnym kościele.
  • W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek chór Emmanuel zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.15.
  • Jeśli sytuacja epidemiczna nie ulegnie pogorszeniu i jeśli to będzie możliwe w piątek udamy się do chorych z Komunią świętą od godz. 8.00. Msze św. o godz. 6.30; 7.00 16.30 i 18.00. Spowiedź od 16.00. Po Mszy św. wieczornej katecheza do rodziców, którzy zamierzają ochrzcić dziecko. Ks. Proboszcz zaprasza Straż Grobu na spotkanie w dolnym kościele o godz. 19.30.
  • Przypominamy, że zgodnie z decyzją Stolicy Apostolskiej przez cały listopad, a nie tylko przez tydzień następujący po Uroczystości Wszystkich Świętych, będzie można przez 8 dni otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i w Internecie.
  • Za tydzień Dzień solidarności z Kościołem prześladowany, Zbiórka do puszek. 
  • W tym tygodniu nie będzie spotkań dla kandydatów do bierzmowania.
      
  • Z powodów technicznych chwilowo nie transmitujemy Mszy św. przez Internet. Taka możliwość powinna się pojawić w najbliższym czasie.
  • W ostatnim tygodniu do Domu Ojca odeszli: Teresa Nowakowska – mama kapłana oraz Alina Łabuz l. 82. „Wieczne odpoczywanie, racz im dać Panie…”

Różaniec do Granic Nieba jest odpowiedzią na objawienia MB w Akitcie w Japonii (uważane są za kontynuację objawień z Fatimy), który ma być modlitwą pokutną za wszystkie grzechy i zaniedbania przeciwko życiu. Zaczyna się w Uroczystość Wszystkich Świętych, a kończy po oktawie 08.11. Modlimy się przynajmniej raz, a najlepiej codziennie modlitwą, którą można znaleźć na stronie www.rozaniecdogranic.pl.

Modlitwa składa się z 4 części:

1. do Boga Ojca – przepraszamy za wszystkie grzechy przeciwko dzieciom nienarodzonym, 

2. kierujemy modlitwę do dzieci – przepraszamy i prosimy o modlitwę.

3. odmawiamy psalm 51, psalm pokutny

4. odmawiamy co najmniej jedną część różańca, najlepiej tajemnice bolesne.

Modlitwę (imprimatur 5375/2020) można znaleźć pod tym linkiem:

https://rozaniecdogranic.pl/modlitwa

ZASADY ZYSKIWANIA ODPUSTÓW ZA ZMARŁYCH W LISTOPADZIE

Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada – wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.

Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład jutrznię i nieszpory z oficjum Liturgii godzin za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu); podjąć medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych lub też wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *