28 Niedziela Zwykła Rok B (10.10.2021r.)

  • W dzisiejszą niedzielę składka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.   
  • We wtorek wieczorem Msza św. wotywna i Nabożeństwo ku czci św. Judy Tadeusza.   
  • Wśrodę wsp. bł. Honorata Koźmińskiego. Po Mszy św. wieczornej różaniec, ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie połączone z Nowenną  do MB Nieustającej Pomocy. Zarówno Mszę św. jak i Nabożeństwo ubogaci swoim śpiewem parafialny chór „Emmanuel”. Serdecznie zapraszamy. Nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego. Środa, to Dzień Imienin Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. 
  • W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym
    w dolnym kościele.  
  • W piątek wsp. św. Teresy od Jezusa. W sobotę wsp. św. Jadwigi Śląskiej. 
  • Zapraszamy rodziców do dolnego kościoła w dniu 23 października od godz. 9.00 do 13.00, na spotkanie z panią Iwoną Bukałą-Siedlecką: żoną, mamą, pedagogiem. Temat: Relacja i współpraca z dzieckiem. Co robić, aby dziecko czuło, że jest kochane i chciało z nami współpracować. Warsztaty dla rodziców w oparciu o pozytywną dyscyplinę i 5 dziecięcych języków miłości. Cena 80 zł. od pary. Większość kwoty zostanie przeznaczona na cele charytatywne. Zapisy do 21 października: w zakrystii, telefonicznie lub poprzez maila parafialnego. Ilość miejsc ograniczona.
  • W dniu 2 października obyło się spotkanie Rady Parafialnej. Bardzo dziękujemy tym, którzy do tej pory pomagali Księdzu Proboszczowi w zarządzaniu parafią Ponieważ część dotychczasowych członków zrezygnowała w ich miejsce Ksiądz Proboszcz ogłasza nabór nowych kandydatów. Od przyszłej niedzieli do 31 października b.r. włącznie, prosimy składać w niedziele, do skrzynki, która znajduje się przy wejściu głównym do kościoła, na kartce, imiona i nazwiska oraz adres zamieszkania kandydatów do Rady Parafialnej. Kandydatami powinni być wierzący parafianie, cieszący się zaufaniem społecznym. Spośród nich ksiądz Proboszcz wybierze 4-5 osób, które uzyskały największą liczbę głosów.     
  • W ostatnim czasie z naszej parafii zmarli: Jan Sulencki lat 75, Kazimiera Kilar lat 89. „Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci…”

W piątek, 15 października br., będziemy obchodzić Światowy Dzień Dziecka Utraconego. W tym dniu o godz. 17.00, na rzeszowskim cmentarzu Wilkowyja zostanie odprawiona Msza Święta pogrzebowa za dzieci zmarłe przed narodzeniem.

Inauguracja XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja” będzie miała miejsce 10 października w Watykanie. W naszej diecezji uroczyste rozpoczęcie etapu diecezjalnego tego Synodu odbędzie się w katedrze rzeszowskiej, w niedzielę, 17 października 2021 roku. Porządek tego wydarzenia będzie następujący: godz. 16:00 – modlitwa różańcowa, godz. 16:45 – krótka informacja dotycząca Synodu,  godz. 17:00 – Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Jana Wątroby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.