25 Niedziela Zwykła Rok C (18.09.2022r.)

  • W dzisiejszą niedzielę po Mszach św. na stolikach przy wyjściu, zbieramy podpisy pod projektem ustawy mającej lepiej chronić uczucia religijne ludzi wierzących w naszej Ojczyźnie. Dotychczasowe przepisy są tak skonstruowane, że większość spraw dotyczących świadomego zakłócania spotkań religijnych jest po prostu umarzana. Nowe mają temu zapobiegać. Bardzo dziękujemy osobom, które włączyły się do tej inicjatywy. Składka do puszek na radio Via. W dniu dzisiejszym wsp. św. Stanisława Kostki. Jest to dzień imienin ks. prał. Stanisława Tomkowicza, pierwszego proboszcza parafii. Z tej okazji życzymy mu wielu łask Bożych i pamiętamy o nim w naszych modlitwach.  
  • W poniedziałek na godz. 19.30 Ksiądz Proboszcz zaprasza członków Caritas na plebanię.
  • We wtorek wsp. św. męczenników koreańskich. Wieczorem Msza św. wotywna i litania ku czci św. Judy Tadeusza. Na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy młodzież kl. VII rozpoczynającą przygotowania do bierzmowana oraz ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne. 
  • W środę Święto Świętego Mateusza. Po Mszy św. wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy rodziców wraz z dziećmi z kl. III, które będą przygotowywały się do przyjęcia I Komunii św. Następnie odbędzie się spotkanie organizacyjne. W związku z tym nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego.  
  • W czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież z kl. VIII rozpoczynającą przygotowania do bierzmowana oraz ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne
  • W piątek wsp. Św. Ojca Pio.
  • Instytut Teologiczno-Pastoralny im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie przyjmuje zapisy wszystkich osób chętnych na Kurs dla fotografów i kamerzystów liturgicznych, który odbędzie się w dniach 27-30 września 2022 roku.
  • Studium Biblijne Diecezji Rzeszowskiej ogłasza nabór na rok 2022/2023. Zajęcia odbywają się w dwie soboty w miesiącu, w siedzibie Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie (ul. Witolda 11A). Więcej informacji można uzyskać telefonicznie  w Instytucie (17 871-24-03) lub na  stronie Internetowej: https://studium.rzeszow.pl/
  • Zapraszamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: W „Niedzieli” zachęcamy do przeczytania artykułu pt. „Jak bluźniąca ateistka spotkała Boga”, a w „Gościu Niedzielnym” art. pt. „Najważniejsze pytanie Kościoła”.
  • W ostatnim czasie z naszej parafii zmarł Bogusław Lorenc lat 97. „Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *