3 Niedziela Wielkiego Postu (12.03.2023r.)

 • Zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17.00.
 • We wtorek wieczorem Msza św. wotywna i litania ku czci św. Judy Tadeusza.  
 • W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nowennę ku czci MB Nieustającej Pomocy. Nie będzie spotkania kręgu biblijnego.
 • W czwartek po Mszy św. wieczornej Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.
 • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 zapraszamy do dolnego kościoła na półgodzinne przedstawienie o św. Stanisławie Kostce, które przedstawi grupa teatralna z par. św. Jana Pawła II we Lwowie. Teatr występował w różnych krajach Europy. Na Mszy Świętej o godz. 12:30 sześciu nowych kandydatów zostanie włączonych do grona ministrantów. 
 • Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz misjonarzy. Zebraliśmy 4050 zł. w zakrystii są do nabycia baranki paschalne.
 • Przypominamy, że 26 marca o godz. 9.00 odbędzie się rowerowa droga krzyżowa z naszej parafii do Iwierzyc i z powrotem. Osoby chętne mogą zgłaszać się w zakrystii i uzyskać szersze informacje.
 • W związku ze zbliżającym się bierzmowaniem podajemy następujące informacje: Planowane próby przed bierzmowaniem: niedziela 19 marca po Mszy św. o godz. 12.30; w czwartek 23 marca o godz. 17.00, w piątek 24 marca o godz. 19.00, w sobotę 25 marca (dzień bierzmowania) o godz. 14.00. Spotkanie obowiązkowe dla tych, którzy nie uczestniczyli w Dniu Skupienia w Domu Diecezjalnym Tabor – w niedzielę 19 marca od ok. godz. 14.30 tj. po zakończeniu próby, do ok. godz. 17.00. Spowiedź w czwartek 23 marca od godz. 17.30.
 • Trwają zapisy do parafialnego przedszkola Św. Rodziny na rok 2023/2024. Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się gablotce przed kościołem.
 • Jednostki Wojskowe z Podkarpacia zapraszają na „Wojskowe Targi Służby i Pracy” w dniach 17 i 18 marca do Miejskiego Centrum Kultury w Boguchwale. Podczas targów pokazy ciężkiego sprzętu w tym czołgu Leopard, musztra paradna, grochówka wojskowa, strzelnica. W sobotę o godz. 11.00 odbędzie się przysięga wojskowa podhalańczyków.
 • W ostatnim czasie z naszej parafii zmarł: Jan Ciupiński lat 76. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci…
 • 1 czerwca bieżącego roku będziemy przeżywali 80 rocznicę mordu na Polakach dokonanego przez hitlerowskich Niemców, który miał miejsce na terenie naszej parafii. Planujemy uroczystości upamiętniające te wydarzenia, W związku z tym prosimy, aby do zakrystii osobiście lub telefonicznie (17 854 10 20) zgłaszali się świadkowie mordu i rodziny osób pomordowanych. 

Ksiądz Kustosz zaprasza do udziału w uroczystościach odpustowych ku czci św. Józefa w diecezjalnym Sanktuarium św. Józefa w Rzeszowie – Staromieściu. Szczegółowy program znajduje się na przesłanych do parafii plakatach. Zaproszenie przesyłam w załączniku.

Zachęcamy do przekazania 1,5 % podatku na Katolickie Radio VIA. Wypełniając formularz PIT należy wpisać numer KRS 0000309499, natomiast w polu oznaczonym jako cel szczegółowy wpisać „Radio VIA”. Informacje dotyczące innych form wsparcia diecezjalnej rozgłośni dostępne na stronie www.radiovia.com.pl

Instytut Teologiczno-Pastoralny im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie przyjmuje zapisy wszystkich osób chętnych na Kurs dla fotografów i kamerzystów liturgicznych. Dokładny termin rozpoczęcia się kursu zostanie podany po utworzeniu się grupy. Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie, tel. 17/ 871-24-03 lub mailowo: instyjsp@rzeszow.opoka.org.pl

W dniu 22 kwietnia 2023 r. w Rzeszowie odbędą się obchody 30-lecia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej. Zarząd KSM zaprasza do udziału w jubileuszu wszystkich duchownych i świeckich, którzy byli związani z KSM. Szczegółowy program znajduje się na stronie www.ksm.rzeszow.pl. Potwierdzenie udziału należy przesłać do 20 marca br. na adres: biuro@rzeszow.ksm.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *