Zaproszenie na pielgrzymkę do Meksyku 1-10 października 2024r.

Program:

1. DZIEŃ wt.   01.10.2024                   POLSKA – MIASTO MEKSYK

Spotkanie na lotnisko Chopina w Warszawie o godzinie 09:30. Wylot do Meksyku o godzinie 11:50. Lot z przesiadką w Londynie. Przylot do Londynu  o godzinie 13:35.  Wylot o 15:20. Przylot do Meksyku o godzinie 19:45 (godziny podane w czasach lokalnych). Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ śr     .           02.10.2024                   MIASTO MEKSYK

Po śniadaniu przejazd na Plac Główny miasta Zócalo. Pieszo deptakiem Madero udamy się na zwiedzanie największej barokowej Katedry Metropolitańskiej, gdzie znajduje się figura Jezusa Chrystusa od Trucizny oraz pomnik Jana Pawła II. Przejdziemy do świątyni azteckiej Templo Mayor – miejsce, gdzie znajdowała się wyspa, na której zostało założone dzisiejsze Miasto Meksyk, nazwane przez Azteków Tenochtitlan. Z punktu widokowego będziemy podziwiać jego ruiny. Zobaczymy również (z zewnątrz) Pałac Narodowy, dzisiejsza siedziba administracyjna Prezydenta Meksyku. Na jednym z jego dziedzińców znajdują się Murale Diego Riwiery, które przedstawiają 300 lat historii Meksyku i dawne kultury prehiszpańskie. Przejedziemy na południe miasta do Xochimilco – nazwane przez Azteków Miejscem Kwiatów – w ciągu godziny pokonamy część jednego z kanałów. W czasie rejsu obiadokolacja. Wieczorem powrót do hotelu.

3. DZIEŃ czw.            03.10.2024                   PLAC TRZECH KULTUR – BAZYLIKA – TEOTIHUACAN

Po śniadaniu wyjazd na Plac Trzech Kultur, symboliczne miejsce powstania nowej rasy metyskiej w wyniku połączenia ras hiszpańskiej i indiańskiej. Tutaj też Juan Diego zdawał relację Biskupowi Zumarraga z Objawień Najświętszej Marii Panny z Guadelupe. Przejazd do Bazyliki Najświętszej Marii Panny z Guadelupe, gdzie będziemy podziwiać ołtarz, na którym znajduje się oryginalny Wizerunek Panienki, pojawił się on na tilmie Juana Diego 12 grudnia 1531 roku. Zobaczymy Starą i Nową Bazylikę, ich przepiękne ogrody, wejdziemy do Kapliczki na Wzgórzu. Chwila czasu na zakupy dewocjonaliów.  Przejazd do Teotihuacan, miejsce, gdzie według Azteków rodzili się bogowie. Miasto, które rozwijało się do VIII wieku. Tutaj będziemy mogli wejść na jedną z największych Piramid Słońca, zobaczymy również Piramidę Księżyca, Pałac Pierzastych Muszli czy Pierzastego Węża. Udamy się na degustację tequili. W lokalnym warsztacie poznamy obróbkę  kamienia – obsydian,  z którego mieszkańcy Teotihuacan wyrabiali przepiękne maski i figurki, inkrustowane srebrem  i kamieniami szlachetnymi. Przejazd na obiadokolację do lokalnej restauracji. Powrót do hotelu.

4. DZIEŃ pt.   04.10.2024                   MEKSYK – CHOLULA – TONATZINTLA – PUEBLA

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Puebli. Po drodze zwiedzimy Cholulę, miejsce gdzie Hiszpanie wybudowali na największej piramidzie kościół. Odwiedzimy również Małe Pueblo –  Tonatzintla, gdzie będziemy podziwiać mały kościółek wybudowany w nietypowym stylu barokowym. Następnie udamy się do Puebli. To jedno z piękniejszych miast kolonialnych, które zostało założone przez Hiszpanów i początkowo, miało spełniać funkcję stolicy. Zobaczymy Katedrę, Kaplicę Różańcową w kościele Santo Domingo – najpiękniejszy przykład baroku meksykańskiego. Spacerem przejdziemy po Słodkiej Uliczce – miejsce słynące z lokalnych łakoci. Zakwaterowanie  w hotelu i kolacja.

5. DZIEŃ sob. 05.10.2024                   PUEBLA – CACAHUAMILPA  – TAXCO

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Taxco. Postój w Cacahuamilpa jest to jedna
z najpiękniejszych jaskiń w środkowym Meksyku, z ogromnymi salami i niezliczoną ilością stalagmitów i stalaktytów – przez około godzinę będziemy mogli je podziwiać w różnych formach. Następnie udamy się do sklepu – warsztatu srebra, tutaj poznamy jak wydobywa się ten szlachetny metal, jego obróbkę i przepiękne wzory, jakie tworzą lokalni rzemieślnicy. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Zakwaterowanie  w hotelu.

6. DZIEŃ ndz. 06.10.2024                   TAXCO – VERACRUZ

Po śniadaniu wjazd do centrum miasta taksówkami typu VW Garbus. Zatrzymamy się
na placu głównym miasteczka – Zócalo. Tam znajduje się kościół Santa Prisca wybudowany przez ojca dla syna. Przejazd do Veracruz. Obiadokolacja. Nocleg.

7. – 8 DZIEŃ pon. – wt           07.- 08. 10.2024                       VERACRUZ

Śniadanie. Wypoczynek, obiadokolacja. Nocleg. Istnieje możliwość zorganizowania wycieczki fakultatywnej – dodatkowo płatnej. Szczegóły bliżej wyjazdu.

9. DZIEŃ śr.                09.10.2024                   MIASTO MEKSYK –  BAZYLIKA – LOTNISKO

Śniadanie. Krótki przejazd panoramiczny najpiękniejszą Aleją Reforma, zdominowaną dzisiaj przez nowoczesne wieżowce, przejedziemy obok Pomnika Anioła Niepodległości, Krzysztofa Kolumba czy Diany, Łowczyni Gwiazd. Przejazd do Bazyliki Matki Bożej z Guadelupe. Msza Święta. Czas wolny na posiłek we własnym zakresie. Przejazd na lotnisko. Odlot do Polski o godzinie 22:00. Lot z przesiadką.

9. DZIEŃ czw.            10.10.2024                   PRZYLOT DO POLSKI

Przylot do Warszawy o godzinie 20:55. Odbiór bagaży. Zakończenie pielgrzymki.

CENA:

Grupa licząca min. 32 uczestników:

1100 USD + 4500 PLN + 200 USD (za bilety wstępów, obowiązkowe napiwki dla bell bojów hotelowych, kelnerów w czasie zaprogramowanych posiłków w hotelach oraz inne koszty związane z realizacją programu, napiwki dla kierowcy i przewodnika miejscowego.)

Opieka polskojęzycznego pilota przez cały okres pobytu w Meksyku.

Zapisy: Biuro Matteo Travel, ul. Jabłońskiego 7/77, tel. 504 189 508, mail: buro@matteotravel.pl lub Ks. Marek Dzik, tel. 17 854 10 20, mail: mdzik2010@gmail.com

Przy zapisie w Biurze należy podać „Grupa ks. Marka Dzika”

Więcej szczegółów w Biurze Matteo Travel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *