5 Niedziela Zwykła Roku B (04.02.2024r.)

 • Przeżywamy I Niedzielę Miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszach św. o godz.6.30; 8.00, po różańcu o godz. 17.15,  przed wieczorną Mszą św.
 • W poniedziałek wsp. św. Agaty. Na Mszę Św. wieczorną zachęcamy do przyniesienia chleba, soli i wody, które zostaną poświęcone.
 • We wtorek wsp. św. Pawła Miki i Towarzyszy. Msza św. wieczorna i litania ku czci św. Judy Tadeusza.
 • W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy. 
 • W sobotę wsp. św. Scholastyki.  
 • W przyszłą niedzielę 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii osoby chore zapraszamy na godz. 9.30. Będzie specjalna dla nich Msza św. połączona z sakramentem namaszczenia chorych. Centralne obchody tej uroczystości odbędą się w bazylice Pani Rzeszowa u OO. Bernardynów. Msza św. będzie transmitowana przez Radio Via i Radio Rzeszów. Różaniec w naszej parafii o godz. 17.30.
 • Wzorem ubiegłych lat przez cały Wielki Post proponujemy całodniowy post o chlebie i wodzie w różnych intencjach pamiętając, że Pan Jezus powiedział, „pewne złe duchy można wypędzić tylko modlitwą i postem” (por. Mt 17,21). Chętne osoby wybierają sobie jeden dzień, za wyjątkiem Środy Popielcowej, Wielkiego Piątku i Niedziel. W ten sposób zawsze przynajmniej jedna osoba pości tworząc tzw. sztafetę postną. Zapisy w zakrystii – stawiamy znak X.
 • Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły rozebrać choinki i posprzątać kościół, a wśród nich Paniom z Akcji Katolickiej, Panom z Honorowej Straży Najświętszego Sakramentu, Panu kościelnemu, Oazie, Paniom Mariom Z Odnowy w Duchu Świętym za piękną dekorację kościoła. Bóg zapłać.
 • Ojcowi Oblaci dziękują nam za zbiórkę starych pieniędzy, telefonów komórkowych, łańcuszków, laptopów. Uzyskana za nie kwota 4744 zł. została przeznaczona na budowę studni w Czadzie. Parafia p.w. bł. ks. Jerzego Popiełuszki dziękuje nam za zbiórkę 13 500 zł. na budowę świątyni.
 • Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. W „Niedzieli” proponujemy m. in. art. pt. „Męczennik komunizmu ”, w „Gościu Niedzielnym” art. pt. „Olśnienie”.

.

 • W ostatnim czasie z naszej parafii zmarli: Łukasz Dudzik lat 41; Krzysztof Pańczak lat 38; Elżbieta Kubasiewicz lat 77; Zofia Mierzwa lat 93. „Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *