Początek roku szkolnego 2021/2022

W tym tygodniu najważniejszą wiadomością dla dzieci i młodzieży jest rozpoczynający się rok szkolny. Każdy początek jest bardzo ważny, liczy się jego jakość. Kto dobrze wystartuje łatwiej mu osiągnąć metę. Tę jakość gwarantuje Jezus Chrystus, który jest dawcą wszelakiej mądrości i siły duchowej do realizacji ambitnych planów. Dlatego serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, ale także nauczycieli  we wtorek na spowiedź na godzinę 17.00, a w środę na Mszę św. o godzinie 8.00. Jeśli z jakiegoś powodu dzieci i młodzież nie będą mogły być do spowiedzi we wtorek zapraszamy w piątek od godz. 16.00 do 18.00.

Prośba do rodziców, aby pamiętali, że rozwój wiary dzieci, za który są odpowiedzialni, nie kończy się na I Komunii świętej. Wraz z rozwojem fizycznym i psychologicznym dziecka powinna się rozwijać jego wiara. Tylko wtedy człowiek staje się komplementarny. Dlatego rolą rodziców jest dawać przykład wiary oraz zachęcać swoje pociechy do regularnych spotkań z Jezusem na katechezie, modlitwie, Mszy św. i w sakramencie pokuty, a taką okazję daje również rozpoczęcie roku szkolnego.

Zapraszamy dzieci z Przedszkola Świętej Rodziny, a także wszystkie dzieci przedszkolne naszej parafii, 21 września na godz. 16.00 na rozpoczęcie Roku Szkolnego w naszym kościele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.