Pierwszy czwartek, piątek, sobota, niedziela miesiąca

Przymiotnik „pierwszy” ma przede wszystkim pozytywne znaczenie. Może oznaczać kogoś lub coś najlepszego, znajdującego się przed wszystkimi wyliczanymi osobami lub rzeczami, odgrywającego najważniejszą rolę, przewyższającego innych pod jakimiś względami. Z tej racji w kalendarzu liturgicznym wymienione dni zyskują ważną rangę. Pochodzi ona od celebracji różnych wydarzeń religijnych, związanych z Osobami Jezusa Chrystusa i Jego Matki. I tak w pierwszy czwartek czcimy kapłaństwo Jezusa Chrystusa i ustanowienie Eucharystii, w pierwszy piątek Najświętsze Serce Pana Jezusa. Jego kult, łączący się z objawieniami Małgorzaty Marii Alacoque, polega na przyjmowaniu Komunii Świętej przez 9 kolejnych piątków miesiąca. Istotą pierwszej soboty miesiąca jest wynagradzanie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP. Polega ono m. in. na uczestnictwie w 5 kolejnych Nabożeństwach maryjnych. W pierwsze niedziele miesiąca w trakcie Mszy św. prowadzona jest adoracja Najświętszego Sakramentu.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w w/w wydarzeniach. Warto przypomnieć o tych, które mają miejsce w naszej parafii:

– W pierwsze czwartki chór „Emmanuel” prowadzi adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 17.15 (02.09. w czasie Eucharystii będzie śpiewał pieśni).

– W pierwsze piątki odwiedzamy chorych od godz. 8.00. Spowiedź ma miejsce od godz. 16.00 do 18.00. Msze św. są odprawiane o godz.: 6.30; 7.00; 16.30; 18.00.

– W pierwsze soboty miesiąca od listopada do kwietnia po Mszy św. wieczornej odmawiany jest różaniec fatimski.   

– W pierwsze niedziele miesiąca oprócz adoracji Najświętszego Sakramentu w czasie Mszy św., odmawiany jest różaniec o godz. 17.30, ma miejsce zmiana tajemnic różańcowych po Mszach św. o godz. 6.30; 8.00; po różańcu, a przed wieczorną Mszą św.

Zawsze dyżurujemy w konfesjonałach, ale w tych dniach czynimy to dłużej. Serdecznie zapraszamy do korzystania z łask jakie Chrystus udziela w tych dniach. Prosimy zwłaszcza rodziców oraz dziadków i babcie, aby przypominali o tej możliwości dzieciom i młodzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.