26 Niedziela Zwykła Rok B (26.09.2021r.)

 • Dzisiaj na Mszach św. przeprowadzamy badanie statystyczne dotyczące uczestnictwa wiernych w Eucharystii
 • W poniedziałek wsp. św. Wincentego a Paulo. We wtorek wsp. św. Wacława. Z racji na Ogólnopolską akcję „Iskra miłosierdzia” zapraszamy do kościoła na godz. 15.00, aby wspólnie odmówić koronkę do Miłosierdzia Bożego. Z racji 28 dnia miesiąca po Mszy św. wieczornej Uroczyste Nabożeństwo ku czci św. Judy Tadeusza zakończone indywidualnym błogosławieństwem. 
 • Wśrodę święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Po Mszy św. wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Następnie Ksiądz Proboszcz zaprasza na spotkanie Kręgu Biblijnego w dolnym kościele. 
 • W czwartek wsp. św. Hieronima. W tym tygodniu wypadają pierwszy piątek, sobota
  i niedziela miesiąca. 
 • W piątek wsp. św. Teresy od Dzieciatka Jezus. Rozpoczynają się Nabożeństwa Różańcowe. Będą miały miejsce o godz. 17.30, za wyjątkiem pierwszego piątku oraz innych uzasadnionych przypadków o czym będziemy informowali wcześniej. W piątek różaniec po Mszy św. wieczornej. Po nim dzieci mogą odebrać specjalne plansze, na które będą naklejały obrazki, Będą je otrzymywać po każdym różańcu. Dla tych, które ich uzbierają najwięcej przewidziane są nagrody. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. Msze św. o godz. 6.30; 7.00; 16.30; 18.00. Spowiedź od godz. 16.00. Ksiądz Proboszcz zaprasza Akcję Katolicką na spotkanie na plebanię o godz. 19.30. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby się dołączyć do tej grupy.
 • W sobotę Ksiądz Proboszcz zaprasza Radę Parafialną oraz kandydatów do Nowej Rady Parafialnej na Mszę św. wieczorną, a następnie na spotkanie na plebanię po Mszy św. wieczornej.  
 • W przyszłą niedzielę Pierwsza Niedziela Miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszach św. o godz. 6.30; 8.00; po różańcu o godz. 17.30 a przed wieczorną Mszą św. Serdecznie zapraszamy do zapisywania się do Róż Różańcowych.
 • Serdecznie zapraszamy małżeństwa do Kręgu Rodzin. Prosimy zapisywać się
  w zakrystii. Dzieci szkolne zapraszamy do zapisywania się do scholii, w zakrystii lub
  w szkole na lekcji katechezy. 
 • Młodzieży kl. VIII przypominamy, że w tym tygodniu rozpoczynają się spotkania w grupach, przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Szczegóły u księdza prowadzącego daną grupę.
 • W ostatnim czasie z naszej parafii zmarł Tadeusz Hałoń, lat 72. „Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci…”

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Rzeszowskiej ogłasza nabór do Diecezjalnego Studium Życia Rodzinnego. Dokumenty należy składać do 2 października 2021 r. w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. Informacje szczegółowe znajdują się na przesłanych plakatach oraz na stronie: www.rodzina.diecezja.rzeszow.pl

3 października o godz. 15.,00 jesteśmy zaproszeni na Rzeszowską Procesję Różańcową, aby podziękować wspólnie za beatyfikację Ks. kard. Stefana Wyszyńskiego oraz bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej. 

Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej zaprasza osoby w wieku powyżej 50 lat do udziału w zajęciach uniwersytetu, które odbywają się w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie w soboty, dwa razy w miesiącu. Inauguracja nowego roku akademickiego 2021/2022 odbędzie w sobotę, 25 września 2021r. o godz. 9.00.  Szczegóły na stronie uniwersytetu: www.utwdrz.rzeszow.pl i instytutu: www.instytut.rzeszow.pl oraz na plakacie w gablocie.

6. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie -Łagiewnikach odbędzie się w sobotę, 9 X. 2021 roku. Rozpoczęcie o godz. 9.

W dniach 25-26 września 2021 r. odbędzie się 37. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę.

W dniu 30 września kończy się Spis Powszechny. Jest on obowiązkowy dla wszystkich dorosłych ludzi. Prosimy, aby wziąć to pod uwagę.

Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza we wrześniu i październiku na filmy: 1) „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” oraz: 2) „Fatima”. Istnieje możliwość organizacji seansów grupowych dla parafii. Informacje pod numerem telefonu: 885 100 082.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.