Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (28.05.2023r.)

 • W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Św. Kończy ona okres wielkanocny. Po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo ku czci św. Judy Tadeusza zakończone indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Bardzo serdecznie dziękujemy Grupie Odnowy w Duchu Świętym za ubrania kościoła kwiatami.
 • W poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
 • We wtorek Msza św. wieczorna i litania ku czci św. Judy Tadeusza.
 • W środę Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo ku czci MB Nieustającej Pomocy. Nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego.   
 • W czwartek 1 czerwca będziemy przeżywali 80 rocznicę pacyfikacji Osiedla Staroniwa w wyniku którego zginęli także mieszkańcy naszej parafii. Program obchodów jest następujący: 9.30 – Modlitwa na cmentarzu Staroniwa; 10.30 – Msza św. pod przewodnictwem JE. Ks. Bpa Jana Wątroby, przedstawicieli władz państwowych, samorządowych, wojska, policji, innych organizacji, szkół podstawowych; 11.50 – uroczystości pod pomnikiem pomordowanych przy ul. Bohaterów; 13.45 – konferencja w dolnym kościele zakończona posiłkiem. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa, aby uczcić naszych ziomków, którzy zginęli tylko dlatego, że byli Polakami. W związku z powyższym informujemy, że w dniu 1 czerwca od godz. 11.30 do ok. 14.00 ul. Bohaterów przy pomniku pomordowanych będzie zamknięta dla ruchu samochodowego. Bardzo też prosimy, aby w tym dniu do godz. 14.00 nie parkować samochodów z tyłu pomnika na ulicy pomiędzy pawilonem handlowym a ul. Bohaterów.    
 • W tym tygodniu będziemy przeżywali pierwszy czwartek, piątek, sobotę miesiąca. W czwartek chór „Emmanuel” zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.15. W piątek Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. Msze św. o godz. 6.30; 7.00; 16.30; 18.00. Spowiedź od 16.00.
 • W sobotę wsp. św. Karola Lwangi i Towarzyszy.
 • W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszach św. o godz. 6.30; 8.00, po różańcu połączonym z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.15, a przed Mszą św. o godz. 18.00.  
 • Nabożeństwa majowe od poniedziałku do środy o godz. 17.30. Nabożeństwa czerwcowe: w czwartek prowadzone przez chór „Emmanuel” w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu; w piątek przed Mszą św. wieczorną; w sobotę o godz. 17.30.
 • Jest do nabycia nowy kwartalnik „Niedzieli” w cenie 15 zł. za sztukę. Zapraszamy do zainteresowania się nim.
 • W ostatni czasie z naszej parafii zmarli: Stanisław Wach lat 89; Czesława Gugała lat 81; Barbara Pelc lat 81. „Wieczne odpoczywanie racz dać im Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *