Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (05.06.2023r.)

  • W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i pierwszą niedzielę miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszach św. o godz. 6.30; 8.00, po różańcu połączonym z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.15, a przed Mszą św. o godz. 18.00.
  • We wtorek Msza św. wieczorna i litania ku czci św. Judy Tadeusza. Na godz. 19.30 Ks. Proboszcz zaprasza na spotkanie na plebanię Panów z Honorowej Straży Najświętszego Sakramentu, Akcję Katolicką i Radę Parafialną. 
  • W środę po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo ku czci MB Nieustającej Pomocy. Nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego.  
  • W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zwana również Bożym Ciałem. Msze św. jak w niedzielę. Uroczysta procesja ulicami Osiedla po Mszy św. o godz. 12.30. Zapraszamy aby dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. i przeżywające rocznicę I Komunii Świętej przyszły ubrane w pierwszokomunijne stroje. Wszystkie dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów, a chłopców do dzwonienia. Bardzo prosimy poszczególne grupy o ubranie ołtarzy na Boże Ciało:

I ołtarz „niebieski” (ul. Bohaterów naprzeciwko ul. Chruściela) – ubierają: Róże różańcowe, Grupa misyjna, Kręgi Rodzin, Rada parafialna

II ołtarz „czerwony” (ul. Bohaterów) – ubierają: Odnowa w Duchu Świętym. Apostolstwo Dobrej Śmierci , Straż Niepokalanego Serca Matki Najświętszej

III ołtarz „żółty” (ul. Wita Stwosza) – ubierają: Grupa Intronizacji NSPJ, Caritas, Grupa biblijna, Oaza 

IV ołtarz „zielony” (na parkingu przy kościele) – ubierają: Akcja Katolicka, chór Emmanuel, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich 

Panów ze Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu, z Róż Różańcowych, a także wszystkich chętnych prosimy w środę po Mszy św. wieczornej do rozstawienia ołtarzy przy ulicach. Prosimy też o przystrojenie domów na trasie procesji, która przejdzie ulicami: Chruściela, Bohaterów, Wyspiańskiego, Wita Stwosza do kościoła. Ze względu na procesję Bożego Ciała, bardzo prosimy, aby nie parkować samochodów przy kościele po Mszy św. o godz. 11.00.

  • W czwartek 1 czerwca przeżywaliśmy 80 rocznicę pacyfikacji Osiedla Staronia z udziałem rodzin i świadków Pomordowanych, Ks. Biskupa Ordynariusza Jan Wątroby, księży, przedstawicieli władz rządowych i samorządowych, Wojska Polskiego, przedstawicieli licznych organizacji, Szkół, naszego Przedszkola. Wszystkim bardzo dziękujemy za udział, osobom zaangażowanym w organizację uroczystości za poświęcenie swojego czasu i energii, dzieciom ze SP nr 16 i ich opiekunom na czele p. Dyrektor za piękne patriotyczne przedstawienie w dolnym kościele, Spółdzielni Mieszkaniowej za odnowienie Pomnika, P. Wandzie za oczyszczenie kostki brukowej.
  • W sobotę 17 czerwca planujemy Piknik Parafialny. Bardzo prosimy Panie, aby wzorem ubiegłego roku upiekły smaczne ciasta. Wszystkich zapraszamy do zaangażowania się w jego przygotowanie.
  • Nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30.
  • W ostatni czasie z naszej parafii zmarli: Bogusław Trzeciak lat 81; Józefa Sikora lat 88. Wczoraj zmarł także tato ks. Grzegorza Krupy, naszego wikarego. Składamy mu wyrazy współczucia i modlimy się za duszę taty. „Wieczne odpoczywanie racz dać im Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *